ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում Արցախից բռնի տեղահանվածներին նվիրատվության համար բացվել է գանձապետական հաշիվ։
«Ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակով պայմանավորված՝ Հայաստանում եւ արտերկրում ապրող մեր բազմաթիվ հայրենակիցներ եւ կազմակերպություններ Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստանի Հանրապետություն բռնի տեղահանված անձանց առաջնային կարիքների ապահովմանն ուղղված օժանդակություններ եւ նվիրատվություններ կատարելու ցանկություն են հայտնել:
Նվիրատվություններն ընդունելու եւ տեղահանված անձանց սոցիալ-տնտեսական կարիքներին ուղղելու նպատակով ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում բացվել է գանձապետական հաշիվ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Դրամային բանկային փոխանցումները կարելի է ուղղել ՀՀ ֆինանսների նախարարության 900005002762 գանձապետական հաշվին, իսկ քարտային փոխանցումները կատարել առցանց (ցանկացած արժույթով)՝ e-paymants համակարգով հետեւյալ հղումով՝ https://e-payments.am/hy/state-duties/step3/service=5425/:

В Министерстве финансов Армении открыт казначейский счет для пожертвований насильственно перемещенным лицам из Арцаха. Об этом говорится в сообщении, распространенном Минфином Армении.
«В связи со сложившейся кризисной ситуацией проживающие в Армении и за рубежом многие соотечественники и организации выразили желание оказать помощь и пожертвования, направленные на обеспечение первоочередных потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха в Республику Армения.
В Министерстве финансов открыт казначейский счет для приема пожертвований и направления их на социально-экономические нужды переселенцев».
Банковские переводы в драмах можно осуществить на казначейский счет Министерства финансов - 900005002762, а переводы на карты в режиме онлайн (в любой валюте) с использованием системы e-paymants по следующей ссылке - https://e-payments.am/hy/state-duties/step3/service=5425/.