Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսին՝ Անկախության օրվա առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Կիպրոսի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Հայաստանը կարևորում է բարեկամ Կիպրոսի հետ եղբայրական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ամրապնդումը։ Երկու երկրների միջև տարբեր մակարդակներով հանդիպումների ինտենսիվությունը վկայում է առկա փոխշահավետ համագործակցությունը բոլոր ուղղություններով առավել ընդլայնելու մեր հաստատուն հանձնառության մասին:
Ընդհանուր պատմամշակութային հարուստ ժառանգության և նույնական արժեհամակարգի վրա խարսխված երկու եղբայրական ժողովուրդների ավանդական բարեկամական հարաբերությունները սերտ համագործակցության շնորհիվ շարունակում են ամրանալ՝ ռազմավարական համագործակցության հիմք հանդիսա-նալով:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Кипр Никосу Христодулидису по случаю Дня независимости. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Сердечно поздравляю по случаю Дня независимости Республики Кипр.
Армения придает большое значение постоянному развитию и укреплению братских отношений с дружественным Кипром. Интенсивность встреч между двумя странами на разных уровнях свидетельствует о нашей твердой приверженности дальнейшему расширению существующего взаимовыгодного сотрудничества по всем направлениям.
Основанные на общем богатом историческом и культурном наследии и идентичной системе ценностей традиционно дружественные отношения между двумя братскими народами благодаря тесному сотрудничеству продолжают укрепляться, становясь основой стратегического сотрудничества.
Уверен, что благодаря совместным усилиям сотрудничество наших стран в двустороннем и многостороннем форматах будет и впредь укрепляться на благо двух дружественных народов».