Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը Բաքվում ընթացող տիեզերագնացության կոնգրեսում անդրադարձել է տարածաշրջանում խաղաղության հեռանկարներին։
Իրեն գովաբանելով «հակամարտության հաջող լուծման» համար՝ Ալիեւը հայտնել է, որ «այսօր կարող են մտնել խաղաղության դարաշրջան Հարավային Կովկասում»։ «Սա մեր կարծիքն է։ Համագործակցությունը, փոխշահավետ նախագծերը, փոխադարձ օգուտը՝ այս ամենը մենք այսօր ցուցադրում ենք»։
Հիշեցնենք, որ Արցախի օկուպացիան եւ արցախահայության բռնի տեղահանումը համատարած ոչնչացման սպառնալիքի ներքո՝ Բաքվում համարում են «լուծում» եւ «խաղաղության հաստատման նախադրյալ»։

Азербайджанский президент Ильхам Алиев в ходе выступления на проходящем в Баку конгрессе астронавтики коснулся перспектив мира в регионе.
Похвалив себя за успешное «решение конфликта», Алиев заявил, что «сегодня мы можем вступить в эпоху мира на Южном Кавказе. Это наше мнение. Сотрудничество, взаимовыгодные проекты, взаимная польза - все это мы сегодня демонстрируем».
Напомним, что оккупацию и депортацию армянского населения Нагорного Карабаха под угрозой тотального уничтожения в Баку считают «решением» и «предпосылкой» к «установлению мира».