Բունդեսթագի եվրոպական գործերի կոմիտեի ղեկավար Անտոն Հոֆրայթերը Եվրամիությանը կոչ է արել պատժամիջոցներ մտցնել Ադրբեջանի դեմ։
«Ադրբեջանի հետ գազի մատակարարման պայմանագրերը պետք է վերանայվեն անհապաղ»,- ասել է Հոֆրայթերը table.media պորտալին։ Նրա խոսքով՝ ԵՄ-ն պետք է արագ որոշում կայացնի Ադրբեջանի դեմ պատժիչ միջոցների մասին։
«Մենք չպետք է կրկնենք Ռուսաստանի հետ մեր հարաբերությունների սխալները եւ կախյալ դառնանք ավտոկրատիայից միայն այն բանի համար, որպեսզի հետո մի կողմ քաշված մնանք, մինչեւ որ ավտոկրատիան դաժանաբար հարձակվի մարդկանց վրա»,- ասել է Հոֆրայթերը՝ նկատի ունենալով Ադրբեջանի հետ համաձայնեցված գազի մատակարարումները։ Նա նաեւ կոչ է արել մեծացնել ԵՄ առաքելությունը տեղերում՝ արցախահայության պաշտպանության համար։

Anton Hofreiter, Chairman of the Committee on European Union Affairs of the German Bundestag (parliament, has called on the European Union (EU) to impose sanctions against Azerbaijan.
"The [natural] gas supply contracts with Azerbaijan should be reviewed immediately," Hofreiter told the Table.Media portal.
According to him, the EU must quickly make a decision on punitive measures against Azerbaijan.
"We must not repeat the mistakes of our relations with Russia and become dependent on autocracy only to stand aside until the autocracy brutally attacks the people," the German MP said, referring to the natural gas supplies agreed with Azerbaijan.
Also, Anton Hofreiter called to increase the EU mission on location in order to protect the Nagorno-Karabakh Armenians.