Գերմանական ռազմական տեխնիկայի արտահանումը Ուկրաինա այս տարի ավելացել է ավելի քան չորս անգամ՝ Կիևը դարձնելով գերմանական զենքի հիմնական ստացողը, հաղորդում է Գերմանիայի էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Ուկրաինային բաժին է ընկել 3,3 միլիարդ եվրոն՝ Գերմանիայի կողմից 8,76 միլիարդ եվրո արտոնված ռազմական արտահանման ընդհանուր արժեքից՝ տարվա առաջին ինն ամիսներին:
Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում Ուկրաինայի համար հաստատվել է 775 մլն եվրոյի սարքավորում, հայտնում է Reuters-ը։
Հունգարիան, որը երկար ժամանակ է, ինչ հայտարարում է, որ կավելացնի իր ռազմական ծախսերը, երկրորդ ամենամեծ ստացողն է՝ 1,03 միլիարդ եվրո, որին հաջորդում է ԱՄՆ-ն՝ 467 միլիոն եվրո:

Немецкий экспорт военной техники в Украину в этом году вырос более чем в четыре раза, что сделало Киев основным получателем немецкого оружия, сообщило министерство экономики ФРГ.
На долю Украины пришлось 3,3 миллиарда евро из общей стоимости разрешенного военного экспорта Германии в 8,76 миллиарда евро за первые девять месяцев года.
За тот же период прошлого года для Украины было одобрено оборудование на сумму 775 миллионов евро, передает Reuters.
Венгрия, которая уже давно заявляла, что увеличит свои военные расходы, была вторым по величине получателем - 1,03 миллиарда евро, за ней следуют Соединенные Штаты с 467 миллионами евро.