Թեհրան աշխատանքային այցիս ընթացքում հանդիպել եմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ, Facebook-ում գրել է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծել, որ սահմանների անձեռնմխելիության սկզբունքը պետք է հարգվի իսկ հակամարտությունները՝ լուծվեն երկխոսության միջոցով:
Անդրադառնալով հայ-իրանական երկկողմ հարաբերություններին՝ կարևորել ենք այդ հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացման շարունակականությունը:
Իբրահիմ Ռաիսին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին», - գրել է ԱԽ քարտուղարը։

During my working visit to Tehran, I met with the President of the Islamic Republic of Iran, Ebrahim Raisi. The secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, wrote this Tuesday on Facebook.
"During the meeting, we discussed the regional security situation, and emphasized that the principle of inviolability of borders should be respected, and conflicts—resolved through dialogue.
"Reflecting on Armenian-Iranian bilateral relations, we underscored the continuity of the multi-sector development of these relations," the head of the Security Council of Armenia added, in part.