Թեհրան աշխատանքային այցիս ընթացքում հանդիպել եմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ, Facebook-ում գրել է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծել, որ սահմանների անձեռնմխելիության սկզբունքը պետք է հարգվի իսկ հակամարտությունները՝ լուծվեն երկխոսության միջոցով:
Անդրադառնալով հայ-իրանական երկկողմ հարաբերություններին՝ կարևորել ենք այդ հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացման շարունակականությունը:
Իբրահիմ Ռաիսին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին», - գրել է ԱԽ քարտուղարը։

В ходе рабочего визита в Тегеран провел встречу с президентом Ирана Эбрагимом Раиси. Об этом в соцсетях написал секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
«В ходе встречи мы обсудили ситуацию с региональной безопасностью и подчеркнули, что принцип нерушимости границ должен уважаться, а конфликты должны решаться путем диалога. Мы подчеркнули важность продолжения многостороннего развития армяно-иранских отношений.
Раиси попросил передать теплые приветствия премьер-министру Армении Николу Пашиняну», – написал Григорян.