Երեկվա միջադեպից հետո իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին արդեն կայունացել է։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հոկտեմբերի 3-ին հայտնել է ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը։
Նա տեղեկացրել է, որ իրավիճակն այժմ համեմատարաբ կայուն է։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 2-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի գնդակոծության հետեւանքով Հայաստանի Հանրապետության ԶՈւ մեքենաները, որոնք ուտելիք էին տեղափոխում մարտական դիրքերի անձնակազմի համար, հայկական կողմից զոհվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Արամ Տիգրանի Քոչարյանը։ Եվս երկու զինծառայող վիրավորվել է։ Վիրավորների կյանքը ներկա պահին վտանգից դուրս է, նրանք տեղափոխվել են զինվորական հոսպիտալ։
Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները գնդակոծել էին նաեւ շտապօգնության մեքենան՝ կոպտորեն խախտելով միջազգային հումանիտար իրավունքի նորմերը։

After yesterday's incident, the situation on the Armenia-Azerbaijan border has already stabilized. Armenian Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan told Armenian News-NEWS.am about this on Tuesday.
He informed that the situation is relatively stable now.
Armenian military unit serviceman Aram Kocharyan was killed and two other soldiers were wounded as a result of Monday’s shooting by the armed forces of Azerbaijan at the vehicles of the Armenian Armed Forces which were transporting food for the personnel of the combat positions. The injuries of the two wounded servicemen are not life-threatening, and they have been transferred to a military hospital.
The units of the Azerbaijani armed forces had fired at the ambulance, too, grossly violating the norms of international humanitarian law.