Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Խալաֆ Խալաֆովը ժամանել է Թեհրան։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով IRNA-ին։
Տեղեկատվության համաձայն՝ Խալաֆ Խալաֆովը կհանդիպի իրանցի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ և նրանց հետ կքննարկի տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը։ Թե կոնկրետ ում հետ է հանդիպելու Խալաֆ Խալաֆովը, չի հաղորդվում։ Հատկանշական է, որ այցի մասին պաշտոնական տեղեկատվություն դեռևս չկա։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները Խալաֆովի այցը Թեհրան կապում են Հայաստանի անվտանգության խորհրդի նախագահ Արմեն Գրիգորյանի այցի հետ։

Представитель президента Азербайджана по особым поручениям Халаф Халафов прибыл с визитом в Тегеран. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на IRNA.
Согласно информации, Халаф Халафов встретится с рядом высокопоставленных лиц Ирана, обсудит с ними ситуацию в регионе. С кем конкретно встретится Халаф Халафов, не сообщается. Примечательно, что официальной информации о визите все еще нет.
Азербайджанские СМИ связывают визит Халафова в Тегеран с визитом главы Совбеза Армении Армена Григоряна.