Մեծ Բրիտանիան սպառել է պաշտպանական տեխնիկան, որը կարող էր նվիրաբերել Ուկրաինային, հայտնում է The Telegraph-ը՝ վկայակոչելով բարձրաստիճան զինվորականի։
Մեկնաբանությունները հնչել են այն ժամանակ, երբ պաշտպանության նախկին նախարար Բեն Ուոլեսը կոչ է արել վարչապետին ևս 2,3 միլիարդ ֆունտ տրամադրել: Ուոլեսը նախազգուշացրել է, որ Բրիտանիան առաջ է անցել Գերմանիայից՝ որպես Ուկրաինայի ամենամեծ եվրոպական ռազմական դոնորը և կոչ է արել 50 տոկոսով ավելացնել ֆինանսավորումը:
Ռազմական բարձրաստիճան աղբյուրը The Telegraph-ին ասել է, որ Մեծ Բրիտանիան չպետք է պատասխանատվություն կրի այն «միլիարդների» տրամադրման համար, որի կոչն է արել Ուոլեսը:
Նա ասել է, որ Բրիտանիան պետք է դերակատարություն ունենա՝ «խրախուսելու այլ երկրներին ավելի շատ գումար և զենք տրամադրել»: «Մենք տվեցինք այնքան, որքան կարող էինք: Մենք կշարունակենք սարքավորումներ մատակարարել Ուկրաինային աջակցելու համար, բայց հիմա նրանց անհրաժեշտ են այնպիսի բաներ, ինչպիսիք են հակաօդային պաշտպանությունը և հրետանային զինամթերքը, և այդ ամենը մեզ մոտ սպառվել է»:
Հազարավոր հակատանկային զենքեր, փոքր հեռահարության հրթիռներ և զրահամեքենաներ եւս Մեծ Բրիտանիան փոխանցել է Ուկրաինային։ Աղբյուրի համաձայն՝ Ուկրաինային բրիտանական ավելի շատ տանկեր մատակարարելու հեռանկարներ չկան։

У Британии закончилось оборонное оборудование, которое можно пожертвовать Украине, сообщает The Telegraph со ссылкой на высокопоставленного военного.
Комментарии появились после того, как бывший министр обороны Бен Уоллес обратился к премьер-министру с просьбой выделить еще 2,3 миллиарда фунтов стерлингов. Уоллес предупредил, что Великобритания обогнала Германию в качестве крупнейшего европейского военного донора Украины, и призвал к 50-процентному увеличению финансирования, которое Великобритания взяла на себя.
Высокопоставленный военный источник сообщил The Telegraph, что Великобритания не должна нести ответственность за предоставление «миллиардов», к которым призвал  Уоллес.
По его словам,  Великобритания должна сыграть свою роль в «побуждении других стран давать больше денег и оружия». «Мы отдали ровно столько, сколько можем себе позволить. Мы продолжим поставлять оборудование для обеспечения Украины, но сейчас им нужны такие вещи, как средства ПВО и артиллерийские боеприпасы, а все это у нас закончилось».
Тысячи противотанковых средств, ракет малой дальности и бронетехники также были переданы Великобританией Украине. По словам источника, перспектив поставки большего количества британских танков в Украину нет.