Իրանը հայտարարել է նավթի և գազի չորս նոր հանքավայրերի հայտնաբերման մասին։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի նավթի նախարար Ջավադ Օուջին, տեղեկացնում է ԻՐՆԱ-ն։
Նա հավելել է, որ համեմատած տարածաշրջանի այլ երկրների հետ, ինչպիսիք են Սաուդյան Արաբիան, Քուվեյթը, ԱՄԷ-ն և Քաթարը, Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը առաջին տեղն է գրավում հանքավայրերի հետախուզման մեջ։
Ըստ նախարարի խոսքով, ներկայիս վարչակազմի օրոք նավթի և գազի արդյունահանումն ավելացել է համապատասխանաբար ավելի քան 1 միլիոն 200 հազար բարելով և 45 միլիոն խորանարդ մետրով։

Иран объявил об открытии четырех новых нефтяных и газовых месторождений. Об этом сообщил министр нефти Ирана Джавад Оуджи, передает ИРНА.
По его словам что недавно открытые месторождения нефти и газа включают газовое месторождение Чешм-э-Шур в провинции Хорасан-Резави, нефтяное месторождение Илкан или Иркан в провинции Голестан, а также нефтяные месторождения Тангу и Ганаве в провинции Бушер.
Он добавил, что по сравнению с другими странами региона, такими как Саудовская Аравия, Кувейт, ОАЭ и Катар, Исламская Республика Иран занимает первое место по разведке месторождений.
По словам министра, добыча нефти и газа при действующей администрации увеличилась более 1 млн 200 тыс. баррелей и 45 млн куб. метров, соответственно.