Սերբիայի դատարանը կարճաժամկետ բանտարկումից հետո  ազատել է Կոսովոյի սերբերի առաջնորդին, որը մասնակցել է Կոսովոյի անվտանգության ուժերի հետ բախմանը, որի հետևանքով չորս մարդ է զոհվել, ինչը հանգեցրել է  անկայուն տարածաշրջանում լարվածության կտրուկ սրմանը, հայտնում է AP-ն։
Միլան Ռադոյչիչը ձերբակալվել է երեքշաբթի օրը Բելգրադում։ Նա կասկածվում է մոտ 30 սերբ ապստամբների խմբին առաջնորդելու մեջ, որոնք սեպտեմբերի 24-ին դարանակալել և սպանել են Կոսովոյի ոստիկանին, ինչը փոխհրաձգության է հանգեցրել հյուսիսային Կոսովոյի գյուղերից մեկում, որի հետևանքով սպանել է նաև երեք զինյալ:
Կոսովոն Սերբիային մեղադրել է «ագրեսիայի ակտ» կազմակերպելու մեջ։ Սերբիան հերքում է դա՝ ասելով, որ Ռադոյչիչն ու նրա խումբը գործել են ինքնուրույն։

Суд в Сербии освободил из-под кратковременного заключения лидера косовских сербов, причастного к столкновению с силами безопасности Косово, в котором погибли четыре человека, что привело к резкому росту напряженности в нестабильном регионе, передает AP.
Милан Радойчич был задержан во вторник в Белграде. Его подозревают в том, что он возглавлял группу из примерно 30 сербских повстанцев, которые 24 сентября устроили засаду и убили косовского полицейского, спровоцировав перестрелку в деревне на севере Косово, в результате которой также погибли трое боевиков.
Косово обвинило Сербию в организации «акта агрессии». Сербия это отрицает, заявляя, что Радойич и его группа действовали самостоятельно.