Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի կոլաիցիան զրկվել է խորհրդարանի ներքին պալատի անդամների բացարձակ մեծամասնության աջակցությունից: Ինչպես հաղորդում է Lenta.ru-ն վկայակոչելով Agence France-Presse-ը, այդ մասին են վկայում 2010 թվականի բյուջեի կատարման հաշվետվության քվեարկության արդյունքները, որը կայացել է այսօր` նոյեմբերի 8-ին:
Հաշվետվությունը հավանության է արժանացել 308 պատգամավորների կողմից, այնինչպատգամավորների  Պալատում բացարձակ մեծամասնությունը կազմում է 316 ձայն: Ինչպես հաղորդում է Associated Press-ը, ոչ ոք դեմ չի քվեարկել, 321 պատգամավորներ ձեռնպահ են մնացել: Այդ քվեարկության նախօրեին The Guardian-ը գրել է, որ բոլոր ընդդիմադիր պատգամավորները որոշել են ձեռնպահ քվեարկել:
Քվեարկության արդյունքների հրապարակումից հետո, ընդդիմադիր Դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Պերլուիջի Բերսանին կոչ է արել Բեռլուսկոնիին հրաժարականի դիմում գրել: «Կառավարությունը զրկվել է մեծամասնությունից խորհրդարանի ներքին պալատում»,- հայտարարել է նա:

Коалиция премьер-министра Италии Сильвио Берлускони лишилась поддержки абсолютного большинства членов нижней палаты итальянского парламента.
Как передает Lenta.ru со ссылкой Agence France-Presse, об этом свидетельствуют результаты голосования по отчету об исполнении бюджета за 2010 г., которое прошло сегодня, 8 ноября.
Отчет был одобрен 308 голосами депутатов, при том, что абсолютное большинство в Палате депутатов составляет 316 голосов. Как сообщает Associated Press, против не голосовал никто, 321 депутат воздержался. Накануне этого голосования The Guardian писала, что воздержаться в полном составе намерены оппозиционные силы.
После объявления итогов голосования лидер оппозиционной Демократической партии Пьерлуиджи Берсани призвал Берлускони написать заявление об уходе в отставку. «Правительство лишилось большинства в нижней палате парламента», - заявил он.