ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պավիրակությունը կմասնակցի նոյեմբերի 10-11-ը Թբիլիսիում Համաշխարհային բանկի կողմից կազմակերպված` Հարավային Կովկասի տրանսպորտի ոլորտի հեռանկարներին նվիրված բարձրաստիճան ներկայացուցիչների համակարգման տարածաշրջանային ժողովին:
Ժողովի նպատակն է առավելագույնի հասցնել դոնորների ծրագրերի ազդեցությունը տնտեսության զարգացման վրա` դրանք համապատասխանեցնելով ազգային ծրագրերին եւ ամրապնդել  դոնորների համակարգումը:
Ժողովը հնարավորություն կընձեռի ներկայացնել ազգային ծրագրերը, հստակեցնել ներդրումային առաջնահերթությունները եւ առաջ քաշել դոնորների օժանդակության կարիք ունեցող նոր ծրագրերի գաղափարները:

November 09, 2011 | 10:47 The Armenian delegation led by Minister of Transport and Communication, Manuk Vardanyan, will attend, in Tbilisi, Georgia, from Thursday to Friday, the World Bank’s high-level representatives’ regional coordination assembly devoted to prospects for the transport sector in the South Caucasus.
The event aims to maximize the donor programs’ impact on economic growth, making them correspond with national programs, and to strengthen donor coordination.
The assembly will enable to introduce national programs, determine investment priorities, and present ideas for new programs that need donor support.