Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, նոյեմբերի 21-ին, Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել ամերիկահայ գործարար, «ԷկոՊանելԳռուփ» ընկերության նախագահ Խաչիկ Խաչիկյանի եւ ճարտարապետ Սեւակ Պետրոսյանի հետ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են ԼՂՀ-ի շինարարական ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը վերաբերող հարցեր: Նախագահը կարեւորել է Արցախում ժամանակակից շինարարական մեթոդների կիրառումը` հատկապես բնակարանաշինության ոլորտում, եւ այս բնագավառում Սփյուռքի հետ սերտ համագործակցությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում եւ Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը:

President of Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan met in Los Angeles on Monday with American Armenian entrepreneur, chairman of the EcoPanelGroup Khatchik Khatchikian and architect Sevak Petrosyan.
Issues related to introducing modern technologies in the field of construction in Nagorno-Karabakh were discussed during the meeting. President Sahakyan considered important application of modern construction methods in Karabakh especially in house building and cooperation with the Diaspora in this field.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, head of the central information department of NKR President’s office David Babayan, NKR permanent representative to U.S. and Canada Robert Avetisyan were present at  the meeting.