Իսրայելի կաբինետի անդամներին արբանյակային հեռախոսներ են բաժանել հնարավոր պատերազմի սկսվելու և բջջային կապ չլինելու դեպքում։ Այս մասին հայտնում է Ynet լրատվական պորտալը։
«Կառավարության նախարարներին, և ոչ միայն կաբինետի անդամներին, արբանյակային հեռախոսներ են տրվել՝ կապված երկրի վրա Իրանի հնարավոր հարձակումների հետ», - ասվում է հրապարակման մեջ:
Պարբերականը հայտնում է, որ Իսրայելի կառավարությունը ձգտում է «հնարավորն անել»՝ անխափան հեռախոսակապ ապահովելու համար։ Բարձրագույն ղեկավարությունը ստացել է նախապես գնված արբանյակային հեռախոսներ, իսկ մյուս նախարարներին հանձնարարվել է կարճ ժամկետում ձեռք բերել դրանք:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ իսրայելական իշխանությունները հնարավոր լայնածավալ պատերազմի վերաբերյալ հրահանգներ են ուղարկել քաղաքացիներին՝ կոչ անելով պատրաստվել էլեկտրական հոսանքի անջատմանը և ռմբապաստարաններում երկար մնալուն։

В Израиле членам кабинета раздали спутниковые телефоны на случай начала войны и отсутствия мобильной связи. Об этом сообщает новостной портал Ynet.
«Министрам в правительстве — и не только членам кабинета — были розданы спутниковые телефоны в связи с возможными атаками Ирана по стране», — говорится в публикации.
Издание сообщает, что израильское правительство стремится «сделать все возможное», чтобы обеспечить бесперебойную телефонную связь. Высшее руководство получило заранее закупленные спутниковые телефоны, в то время как другим министрам было поручено приобрести их в кратчайшие сроки.
Ранее стало известно, что власти Израиля разослали гражданам инструкции на случай полномасштабной войны, призвав их быть готовыми к отключению энергии и к длительному пребыванию в бомбоубежищах.