Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման հետ կապված Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հայտարարությունը մեծ արձագանք է գտել թուրքական լրատվամիջոցներում։
Թուրքական լրատվամիջոցները մեծ ոգեւորությամբ հայտնում են, որ Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը թիվ մեկ առաջնահերթություն չի համարում։
Թուրքական լրատվամիջոցների մի մասն այս լուրը ներկայացրել են. «անսպասելի», «զարմանալի», «կարծրատիպերը քանդող» եւ նմանատիպ այլ հոմանիշներով։
Նշենք, որ Հայաստանի խորհրդարանում հարցերին պատասխանելու ժամանակ, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտարարել էր, թե Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը մեր թիվ մեկ առաջնահերթությունը չէ։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan's statement regarding the international recognition of the Armenian Genocide was broadly covered by the Turkish media.
The Turkish media report with great enthusiasm that Mirzoyan does not consider the international recognition of the Armenian Genocide to be Armenia's number one priority.
Some Turkish media reported this news with "unexpected," "surprising," "destroying stereotypes," and several other similar synonyms.
While answering the MPs’ questions in the Armenian parliament Thursday, FM Ararat Mirzoyan had stated that the international recognition of the Armenian Genocide was not Armenia's number one priority.