Երեւանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը շտապում է «պաշտպանել» ՀՀ կառավարությանը, որը 6 մլն դոլար է հատկացրել Ջենիֆեր Լոպեսի համերգի համար։
«Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին միջինում 15000 օտարերկրացիներ են մասնակցելու: Ինչո՞վ է կարևոր այս թիվը, նրանով, որ մեր հյուրերը (առնվազն գերակշիռ մասը) համերգին մասնակցելու համար պետք է մնան Երևանում, ինչն ինքնին ծախս է և, եթե միջինացնենք միջին զբոսաշրջիկի ծախսման միավորը, ապա տոմսի արժեքով, կեցության, սննդի և այլ ժամանցի համար յուրաքանչյուր հյուր ոչ պակաս քան 500 ԱՄՆ դոլար կթողնի մեր տնտեսության մեջ, էլ չհաշված մեր երկրի հեղինակությունն ու աշխարհի հանրության ճանաչելիության հարցը, ինչն անգին է: Այնպես, որ, եթե համատեղենք հյուրերի քանակը և միջինացված ծախսը, ապա կստացվի, որ ամբողջովին արդարացված է 7 միլիոն ԱՄՆ դոլարի հատկացումն մեր կառավարության կողմից:

Заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян спешит «защитить» правительство Армении, выделившее 6 миллионов долларов на концерт Дженнифер Лопес.
«В среднем на концерт Дженнифер Лопес приедут 15 000 иностранцев. Эта цифра важна, учитывая, что нашим гостям (по крайней мере, большинству) придётся остаться в Ереване, чтобы посетить концерт, что само по себе является расходом. Если усреднить средний размер расходов туриста, то с учётом стоимости билета, проживания, питания и других развлечений каждый гость оставит в нашей экономике не менее 500 долларов США, не говоря уже о репутации нашей страны и вопросе её признания мировым сообществом, что бесценно. Таким образом, если сложить количество гостей и средний размер расходов, то окажется, что выделение нашим правительством 7 миллионов долларов США полностью оправдано.
15 000 * 500 = 7 500 000
Добро пожаловать в Армению, Джей Ло. Мы уверены, что вы уедете из нашей страны с прекрасными впечатлениями», — написал он.