Հայաստանի ոստիկանությունը բացահայտել է 2010թ. փետրվարին Հնդկաստանի քաղաքացու վրա կատարված ավազակային հարձակումը:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ 2010 թ. փետրվարի 28-ին, ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի Մարաշի բաժանմունք էր ահազանգել Հնդկաստանի մի քաղաքացի եւ հայտնել ավազակային հարձակման մասին: Կասկածյալը մուտք էր գործել բժշկական համալսարանի ուսանող Մաոիդ Ջահուդարիի բնակարան, հարվածներ հասցրել եւ արժեքավոր իրեր գողացել:
Քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության աշխատակիցները նախօրեին բերման են ենթարկել 24-ամյա Կարեն Մկրտչյանին: Տուժածն առերեսման ժամանակ ճանաչել է վերջինիս եւ պատմել է ավազակային հարձակման մանրամասները:

YEREVAN. - Armenia’s police discovered the criminal attack against an Indian citizen committed in 2010.
As the Information and PR department of the Armenian Police informs Armenian News-NEWS.am, on February 28, 2010 an Indian citizen reported to the police informing that he had been subjected to criminal attack. The criminal had broken into medical student Maoid Djahudari’s apartment beat him up and stole valuable things.
Police officers have detained Karen Mkrtchyan, 24. The victim recognized him and told about the attack.