Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած ուխտերթին իշխանությունները վարչական ռեսուրսի կիրառմամբ փորձելու են բազմամարդությունն ապահովել։
NEWS.am–ի տեղեկություններով, իշխանությունները հրահանգել են պետական աշխատողներին տարբեր մարզերից եւ Երեւանից պարտադիր մասնակցել երթին։ ՔՊ–ն նաեւ ուժայիններին է պարտադրել քաղաքացիական հագուստով մասնակցել երթին՝ ցույց տալու համար, թե իբրշատ մարդ է աջակցում իրենց հակաեկեղեցական արշավին։
Նշենք, որ վաղը Փաշինյանը երթով Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցուց գնալու է Սուրբ Աստվածածին կաթողիկե եկեղեցի։

Власти задействуют административные ресурсы для обеспечения высокой явки на шествие, инициированное премьер-министром Николом Пашиняном.
По данным Новости Армении - NEWS.am, власти поручили государственным служащим из разных регионов и Еревана принять участие в марше. «ГД» также заставил сотрудников правоохранительных органов участвовать в марше в гражданской одежде, чтобы показать, сколько людей поддерживают их антицерковную кампанию.
Напомним, что завтра Пашинян пройдёт маршем от церкви Святого Григория Просветителя до церкви Святой Богоматери.