Վախճանված փոփ արքա Մայքլ Ջեքսոնի հարազատները եւ նրա նախկին մենեջերը դատական գործ են սկսել գույքը կիսելու համար:
Նախկին մենեջեր Թոմ Ռ. Թոմը ձգտում է տիրանալ Ջեքսոնի կալվածքի եւ նրա կոմերցիոն գործունեության հետ կապված նախագծերի կեսին: Ջեքսոնի հարազատների փաստաբանները պատասխան հայց են ներկայացրել:
Լոս Անջելեսի արվարձանում Մայքլ Ջեքսոնի հարազատ Հեյվենհերստ կալվածքն անցյալ տարի 310 միլիոն դոլարի շահույթ էր ունեցել, որի 15%-ին էլ հավակնում է մենեջերը:
Իր հերթին Ջեքսոնի հարազատների շահերը ներկայացնող փաստաբանները Թոմին մեղադրել են, որ Ջեքսոնի վերջին պայմանագրերը ստորագրվել են ոչ շահավետ պայմաններով: Ըստ փաստաբանների` ոչ ձեռնտու մի շարք գործարքներ հանգեցրել են նրան, որ մենեջերը «լցրել է իր գրպանները», իսկ Ջեքսոնի որոշ ունեցվածք էլ կորսվել է:
Փաստաբանները նաեւ նշել են, որ նախկին մենեջերը ոչ մի կերպ կապ չի ունեցել հայրենի կալվածքի գործերի հետ եւ չի կարող նրանից որեւէ գումարի ակնկալիք ունենալ:
Նախկին մենեջերը նաեւ հավակնում է երաժշտական-փաստագրական հուշագրական «This Is It» (Ահա եւ վերջ) ֆիլմի շահույթի կեսին, որը թողարկվել է Մայքլ Ջեքսոնի մահվանից հետո, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Родственники умершего поп-короля Майкла Джексона и его бывший менеджер начали судебную тяжбу по дележу имущества.
Бывший менеджер Том Р. Том добивается получения части прибыли от поместья Джексона и доли от коммерческих проектов, связанных с его деятельностью. Адвокаты родственников Джексона подали встречный иск.
Активы родового поместья Майкла Джексона Хейвенхерст в пригороде Лос-Анджелеса в минувшем году принесли прибыль более чем в $310 миллионов, на 15% от которых и претендует менеджер.
В свою очередь, адвокаты, представляющие интересы родственников Джексона, обвинили Тома в том, что последние контракты Джексона подписаны на невыгодных условиях. Ряд невыгодных сделок, по мнению адвокатов, привел к тому, что менеджер «наполнил свои карманы», а некоторая собственность Джексона была утеряна.
Адвокаты также отмечают, что бывший менеджер никак не связан с делами родового поместья и не может претендовать на какие-либо деньги от него.
Бывший менеджер также претендует на часть доходов от мемориального музыкально-документального фильма «This Is It» (Вот и все), который вышел после смерти Майкла Джексона, сообщает РИА Новости.