Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` փետրվարի 27-ին, այցելել է Ստեփանակերտի N1 ֆիլտր-կայան եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
ԼՂՀ մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահը  կարեւորել է ֆիլտր-կայանի նշանակությունը մայրաքաղաքի համար եւ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ կոնկրետ հանձնարարականներ  տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Այնուհետեւ Բակո Սահակյանն այցելել է նոր կազմավորվող երկրաբանական-հետախուզական կայանի տարածք, որը համապատասխան շինարարական աշխատանքներ իրականացնելուց հետո կհանդիսանա դաշտային անձնակազմի եւ տրանսպորտային միջոցների տեղակայման կենտրոնական գոտի:
Բակո Սահակյանը ծանոթացել է կայանի նախագծին, ինչպես նաեւ լեռնային պայմաններում երկրաբանների կեցության համար  անհրաժեշտ պայմաններով հագեցած մեքենայի հնարավորություններին: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ  լեռնահանքային արդյունաբերությունը մեր տնտեսության  կարեւոր ճյուղերից մեկն է,  եւ նրա զարգացումը հանրապետության համար ունի առաջնային նշանակություն:
Այցի ընթացքում նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ Նախագահի խորհրդական Գրիգորի Գաբրիելյանցը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

STEPANAKERT.- President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan visited on Monday filter station N1 in the capital Stepanakert.
The President noted the significance of the filter station for the capital and gave instructions to the heads of the structures for proper implementation of construction.
Thereafter President Sahakyan visited the territory of newly forming geology research station that will become a central zone for the deployment of field staff and transport means after the realization of appropriate construction activities.
Bako Sahakyan got acquainted with the plan of the station as well as the capacities of the machine equipped with necessary conditions for the geologists in the mountains.
President Sahakyan mentioned that mining industry is among the significant branches of the Republic’s economy and its development is of paramount importance for the republic.