Երեւանի Աբովյան 3 հասցեում գտնվող «Ալեն-Էլեն» ժամանցային կենտրոնի երկրորդ հարկում նռնակ են նետել, որից հետո բռնկված հրդեհից տուժել են Իրանի քաղաքացիներ:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այսօր` մարտի 20-ին, ժամը 01.05-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության հերթապահ մասում ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան փողոցի թիվ 3 հասցեում գտնվող դիսկո-ակումբում ուզում են ռումբ պայթեցնել: Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 01.15-ի սահմաններում, անհայտ անձը նռնակ է գցել նշված ակումբի 2-րդ հարկի սրահը:
ԱԻՆ մամուլի ծառայության տվյալներով, հյուրանոցի երկրորդ հարկում այրվել է 4 սենյակ՝ գույքով եւ միջանցքը՝ մոտ 200 քմ: Հրդեհի հետեւանքով տարբեր աստիճանի այրվածքներով Ճառագայթային բժշկության եւ այրվածքների կենտրոն են տեղափոխվել Իրանի քաղաքացիներ` 31-ամյա Նարիման Սալենիպուրը, 32-ամյա Ալիռեզա Մինային եւ 30-ամյա Ահմեդ Փոլադբուզը:
25-ամյա Նատիսե Քոնզադին, 32-ամյա Զահրո Ասադը, 24-ամյա Նազդե Նեմալը, 31-ամյա Գարիուսի Մարիամը, 10-ամյա Հուսեին եւ 4-ամյա Ֆաթիմա Թայլիները եւ Հայաստանի քաղաքացի, 34-ամյա Վահե Միրաքյանը ծխահարվել են եւ տեղում ստանալով առաջին բուժօգնություն (պարամեդիկների կողմից)` տեղափոխվել են  «Արմենիա» եւ «Մուրացան» բժշկական կենտրոններ: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը տեղեկացրել է, որ մարտի 20-ին, ժամը 01:05-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երեւանի Աբովյան 3 հասցեում գտնվող «Ալեն-Էլեն» ժամանցային կենտրոնի երկրորդ հարկում հրդեհ է բռնկվել:

YEREVAN. – Armenia’s Police Force received a call, on Monday at 1:05 a.m., that someone wanted to detonate a grenade in a downtown Yerevan night club-hotel. And it was found out that, at 1:15 a.m., an unidentified person had thrown a grenade to the second floor of the place, Police Press Service informed Armenian News-NEWS.am
And according to the data by the Ministry of Emergency Situations, four hotel rooms on the second floor were destroyed by the ensuing fire. And as a result, Iranian citizens, Nariman Salenipur, 31, Alireza Minayi, 32, and Ahmed Poladbuz, 30, sustained different-degree burns and were taken to hospital.
Natise Konzadi, 25, Zahro Asad, 32, Nazde Nemal, 24, Gariusi Mariam, 31, 10- and 4-year-old Hussein and Fatima Tayli, and Armenian citizen Vahe Mirakyan, 34, were affected by smoke inhalation. They received first aid by paramedics at the scene of the incident, and subsequently were transferred to hospitals. The doctors say the patients are in satisfactory condition.