Սիրիայում Թուրքիայի դեսպանատունը մարտի 26-ից փակ է անվտանգությա սպառնացող վտանգի պատճառով: Դիվանագետներից մեկը AFP-ին հայտնել է, որ դեսպանատան աշխատանքը դադարեցվել է երկուշաբթի առավոտվանից:
Անցած շաբաթ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ էր արել համաքաղաքացիներին լքել Սիրիայի տարածքը:
Իրենց դեսպանատները Սիրիայում փակել են Մեծ Բրիտանիան, ԱՄՆ-ը, Կանադան, Իտալիան, Ֆրանսիան, Ֆինլանդիան, Իսպանիան, Ճապոնիան, նաեւ Բահրեյնը, Քուվեյթը, Օմանը, Քաթարը, Սաուդյան Արաբիան եւ Արաբական միացյալ էմիրությունները:

Посольство Турции в Сирии с 26 марта закрыто из-за угрозы безопасности. Источник среди турецких дипломатов сообщил агентству AFP, что работа посольства приостановлена с утра понедельника.
На прошлой неделе министерство иностранных дел Турции призвало находящихся в Сирии сограждан покинуть эту страну.
Свои посольства в Сирии уже закрыли Великобритания, США, Канада, Италия, Франция, Финляндия и Испания, Япония, а также страны-участницы Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива (ССАГПЗ) - Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудовская Аравия и Объединенные арабские эмираты (ОАЭ).