Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ժամանել է Սեուլ, որտեղ մեկնարկում է ատոմային անվտանգության գագաթաժողովը:
Այն տեւելու է երկու օր` մարտի 26-27-ին: Գագաթաժողովի ժամկետը համընկնում է Ճապոնիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի տարեդարձի հետ, որ տեխնոգեն աղետի էր հանգեցրել Ֆուկուսիմայի ատոմակայանում:
Գագաթաժողովին մասնակցում են 53 երկրների եւ չորս միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ, այդ թվում` ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման եւ Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը:
Հանդիպման առաջին օրվա ծրագրով նախատեսված է աշխատանքային ճաշ պատվիրակությունների ղեկավարների համար, հաջորդ օրը կկայանան երկու աշխատանքային նիստեր եւ աշխատանքային նախաճաշ` նվիրվշ ազգային միջոցներին եւ ֆիզիկական ատոմային անվտանգության ամրապնդման ոորտում միջազգային համագործակցությանը:  Քննարկումները կայանալու են փակ ռեժիմով:
Գագաթաժողովի մասնակիցները կոմյունիկե են ընդունելու:
Գագաթաժողովի ավարտից հետո` մարտի 27-29-ին Սերժ Սարգսյանը կայցելի Սինգապուր, որտեղ կհանդիպի նախագահի, վարչապետի եւ գործարար շրջանակների հետ:

President of Armenia Serzh Sargsyan has arrived in Seoul to attend the Nuclear Security Summit to be held on March 26-27.
The summit brought together heads of 53 states and four international agencies, including U.S. President Barack Obama and Russia’s Dmitry Medvedev.
On the first day the leaders will have a working dinner to discuss progress made since the 2010 Washington Summit. Two working meetings are scheduled for the second day. The leaders will discuss national measures and international cooperation to enhance nuclear security.
The participants plan to adopt a communiqué on agreed measures to enhance nuclear security and reduce threat of terrorism. Each member state will circulate national memorandum on nuclear security.
After the summit Serzh Sargsyan will pay a state visit to Singapore where he will meet with  president, premier and representatives of business circles.