Իրանի եւ Միջուկային խնդրի կարգավորմամբ զբաղվող վեցնյակի հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 13-ին, սակայն հանդիպման վայրը դեռ չի որոշվել:
Վկայակոչելով իր աղբյուրները` AP-ին հաղորդում է, որ Ռուսաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, Չինաստանը, ԱՄՆ-ը եւ Ֆրանսիան չեն համաձայնվում է Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում բանակցություններ անցկացնելու Իրանի առաջարկի հետ` պատճառաբանելով, որ 14 ամիս առաջ այդ քաղաքում տեղի ունեցած բանակցությունների նախորդ փուլը հաջողությամբ չի պսակվել:
Իրանն, իր հերթին, չի համաձայում, որ հանդիպումը տեղի ունենա Վիեննայում` նշելով, որ այնտեղ գտնվում է ԱԷՄԳ-ի հոդվածը, որը պնդում է, որ Թեհրանը գաղտնի մշակում է միջուկային զենք:

Встреча руководства Ирана с шестеркой посредников по урегулированию ядерной проблемы запланирована на 13 апреля, однако место встречи пока не обговорено.
Как сообщает AP со ссылкой на свои источники, Россия, Великобритания, Германия, Китай, США и Франция не соглашаются с предложением Ирана провести переговоры в Стамбуле, ссылаясь на то, что предыдущий раунд, прошедший в этом городе 14 месяцев назад, не привел к успеху. Иран, в свою очередь, не дает согласие на проведение встречи в Вене из-за того, что там располагается офис МАГАТЭ, которое утверждает, что Тегеран тайно разрабатывает ядерное оружие.
В настоящее время в качестве места проведения встречи рассматриваются другие города, где встрече ничего не угрожает.