Երեւանի քաղաքապետարանում, մարտի 31-ից ապրիլի 1-ը, տեղի կունենա «Կինը եւ բիզնեսը էքսպո 2012» 11-րդ մասնագիտացված ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսի ընթացքում նորովի կներկայացվի գործարար կնոջ կերպարը, հնարավորություն կընձեռնվի հաստատել նոր գործնական կապեր, էլ ավելի զարգացնելով իրենց գործը, ցույց տալ ձեռք բերված հաջողությունները եւ իրենց գործունեության մասին տեղեկացնել հասարակության ավելի լայն շրջանակներին:
Ցուցահանդեսի նպատակն է խրախուսել կին ձեռներեցներին, նպաստել կնոջ` Հայաստանի Հանրապետության տնտեսության մեջ էլ ավելի մեծ կարեւորությանը, ստեղծել հաջողակ կին ձեռներեցների կերպար:

В мэрии Еревана с 31 марта по 1 апреля пройдет 11-я специализированная выставка «Женщина и бизнес Expo 2012».
В рамках выставки будет представлен новаторский взгляд на образ женщины-предпринимателя, будет создана возможность наладить новые деловые связи, продемонстрировать деловой успех, проинформировать о своей деятельности более широкие круги общественности.
Цель выставки – воодушевить предпринимателей-женщин, повысить важность роли женщин в экономике страны, создать образ успешной деловой леди.