Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի նախագահներ  Դմիտրի Մեդվեդեւի եւ Բարաք Օբամայի սեուլյան հանդիպման ընթացքում, որը մամուլի համար նախատեսված չէր, զրույցի մի հատված միացված բարձրախոսների պատճառով լսելի է դարձել լրագրողներին:
Նախագահները միացված բարձրախոսի առկայությամբ սկսել են զրույցը նախքան մամուլի ասուլիսը: Մասնավորապես, Օբաման Մեդվեդեւին ասել է, որ ընտրություններից հետո Եվրոպայում ՀՀՊ համակարգի տեղակայման հարցում Ռուսաստանի հետ համագործակցելու ավելի մեծ հնարավորություններ կունենա:
Ինչպես հաղորդում են ռուսական լրատվամիջոցները, լրագրողները լսել են հետեւյալը.  «Բոլոր հարցերը, հատկապես հակահրթիռային պաշտպանության, կարելի է լուծել: Բայց կարեւոր է, որպեսզի նա ինձ տարածության հատկացնի», -  ասել է Օբաման:  «Այո, հասկանում եմ: Հասկանում եմ տարածքի մասին ձեր հաղորդագրությունը (մանեւրի համար): Տարածություն ձեզ համար», - պատասխանել է Մեդվեդեւը:
Օբաման հավելել է.  «Սա իմ վերջին ընտրություններն են: Ընտրություններից հետո ես կարող եմ ավելի ճկուն լինել»:  «Ես հասկանում եմ: Ես այդ տեղեկությունը կփոխանցեմ Վլադիմիրին  (Պուտինին)», - պատասխանել է Մեդվեդեւը:
Այս հայտարարության հետ կապված ամերիկյան նախագահի հասցեին հանրապետականների կողմից  անմիջապես խիստ քնադատություներ հնչեցին եւ մեղադրանքներ ազգային շահերը դավաճանելու մեջ: Ավելի ուշ ԱՄՆ-ի նախագահն ստիպված եղավ պնդել ՀՀՊ համակարգի քննարկումները հետաձգելու անհրաժեշտության մասին իր խոսքերը, որոնք ասվել էին Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ հանդիպման ընթացքում:
Ինչպես տեղեկացնում է  «ՌԻԱ Նովոստին», Ռուսաստանի  նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի  «Վլադիմիրին» բառը, որը մասն է  «Ես  կփոխանցեմ Վլադիմիրին» արտահայտության, մարտի 27-ի կեսօրին մի քանի տասնյակ րոպե հայտնվել է միկրոբլոգների  Twitter  ծառայության համաշխարհային թրենդներում:

Фрагмент разговора между президентом России Дмитрием Медведевым и главой США Бараком Обамой в Сеуле, который не был предназначен для прессы, из-за включенных микрофонов попал в СМИ.
Президенты разговаривали при работающем микрофоне еще до начала пресс-конференции. В частности, Обама сказал Медведеву, что после выборов будет иметь больше возможностей для сотрудничества с Россией в вопросе ПРО в Европе.
Как сообщают российские СМИ, журналисты смогли услышать следующий разговор: «По всем этим вопросам, особенно противоракетной защиты, это может быть решено. Но важно, чтобы он дал мне пространство», - сказал Обама. «Да, я понимаю. Я понимаю ваше сообщение о пространстве (для маневра). Пространстве для вас», - ответил Медведев.
Обама добавил: «Это мои последние выборы. После выборов я смогу быть более гибким». «Я понимаю. Я передам эту информацию Владимиру (Путину)», - ответил Медведев.
В связи с этим заявлением в адрес американского президента немедленно прозвучала жесткая критика и обвинения в измене национальным интересам со стороны республиканцев. Позже президент США вынужден был отстаивать свои слова о необходимости отложить обсуждение ПРО, сделанные в ходе встречи с Дмитрием Медведевым
Как сообщает РИА Новости, слово «Владимиру», которое является частью фразы «Я передам Владимиру», сказанной президентом России Дмитрием Медведевым на несколько десятков минут попало в мировые тренды сервиса микроблогов Twitter днем 27 марта.