Գոյություն ունի Թուլուզի եւ Մոնտոբանի սպանությունների տեսագրությունները պարունակող երկրորդ էլեկտրոնային կրիչը: Այդ մասին հաղորդել են ֆրանսիացի քննիչները: Այն գտել են  «թուլուզյան հրաձիգի» ջինսի գրպանում, գրում է Figaro-ն:
Հիշեցնենք, որ առաջին կրիչի մասին հայտնել էր «Ալ Ջազիրա» հեռուստաալիքի փարիզյան գրասենյակը, որն այն ստացել էր փոստով: Ըստ հեռուստաալիքի տվյալների` ձայնագրության տեւողությունը 25 րոպե է, նրանում ժամանակագրական կարգով մոնտաժված են երեք ահաբեկչություններ` Ղուրանի երաժշտության եւ ընթերցման  ֆոնին զուգահեռ, լսելի են կրակոցներ, մարդասպանի եւ զոհերի ձայները:
Հեռուստաալիքը որոշում է կայացրել չհեռարձակել տվյալ տեսահոլովակը, իսկ կրիչը փոխանցել ֆրանսիական դատախազությանը:
Հայտնի չէ` երկու կրիչների ձայնագրությունները  նույնն են, թե` ոչ:
Տեղական լրատվամիջոցները նաեւ հայտնում են, որ Ֆրանսիայի հարավում` Սեն Պաուլ գյուղում, ոստիկանությունը հայտնաբերել է Renault Clio մեքենա, որի ներսում գտնվել է մոտոցիկլիստի սաղավարտ եւ մոտոռոլերի արտաքին T-MAX Yamaha մարտկոցներ: Հենց նման մոտոռոլեր է կիրառել Մերան սպանությունը գործելիս` երբեմն փոխելով  նրա դետալների գույները:
Ոստիկանությանը հաջողվել է պարզել մեքենայի տիրոջ ինքնությունը: Խոսքը նույն տանն (Թուլուզում) ապրող մարդու մասին է, որտեղ ապրել է Մոհամեդ Մերան, հայտնում է fontanka.ru-ն:
Հիշեցնենք, որ ալժիրյան ծագմամբ ֆրանսիացի Մերան սպանել է 7 մարդ, այդ թվում նաեւ 3 երեխաների, եւ սպանվել է համարյա երկու օր տեւած հատուկ գործողության ընթացքում: Նրա եղբայր Աբդելքադերը ձերբակալված է, նրան մեղադրանք է ներկայացվել  այդ հանցագործություններին մասնակցելու համար: Ավելի ուշ ոստիկանությունը հայտնել էր, որ  փնտրում է երրորդ կասկածյալին, որը Մերա եղբայրների հետ կարող էր մասնակից լինել սկուտերի առեւանգմանը, որն էլ սպանություններն իրագործելիս օգտագործել էր  «թուլուզյան հրաձիգը»:

Существует второй флеш-накопитель с видеосъемкой убийств в Тулузе и Монтобане. Об этом сообщили французские следователи. Она была обнаружена в кармане джинсов «тулузского стрелка», пишет Figaro.
Напомним, о первой флешке сообщил парижский офис телеканала «Аль-Джазира», который получил этот носитель по почте. По данным телеканала, запись длится 25 минут, на ней смонтированы в хронологическом порядке три теракта на фоне музыки и чтения Корана, слышны выстрелы, голос убийцы и голоса жертв.
Телеканал принял решение не транслировать данный видеоролик, а флешку передать французской прокуратуре. О том совпадают ли записи на двух носителях, не сообщается.
Местные СМИ также сообщают, что на юге Франции в деревне Сен-Папуль полиция обнаружила автомобиль Renault Clio, в котором находился мотоциклетный шлем и элементы внешней отделки мотороллера T-MAX Yamaha. Именно таким мотороллером пользовался Мера при совершении убийств, иногда меняя цвет его деталей.
Полиции удалось установить личность владельца автомобиля. Речь идет о человеке, который живет в том же доме (в Тулузе), где жил Мохаммед Мера, сообщает «Фонтанка.Ру».
Напомним, Мера, француз алжирского происхождения, убил семь человек, в том числе троих детей, и был застрелен в ходе почти двухдневной операции по его задержанию. Его брат Абделькадер задержан, ему предъявлено обвинение в соучастии в этих преступлениях. Полиция позже сообщила, что разыскивает третьего подозреваемого, который вместе с братьями Мера мог быть причастен к краже скутера,  использованного «тулузским стрелком» при совершении убийств.