Ֆրանսիայի ոստիկանությունը անցնող գիշեր ստուգայցեր է կատարել Թուլուզում եւ երկրի այլ քաղաքներում, որոնց ընթացքում  ձերբակալել են արմատական իսլամիստական խմբավորումների հետ կապի մեջ կասկածվող 20 անձինք:
Տվյալ պահին ավելի մանրամասն տեղեկություն չի հայտնվում, հաղորդում է  ZMAN.com-ը:
Անցյալ շաբաթ ահաբեկիչ Մոհամեդ Մերայի ոչնչացումից հետո ոստիկանությունը դեռեւս հաստատ չգիտի, թե արդյոք նա համախոհներ ունեցել է: Ֆրանսիայի գլխավոր դատախազ ֆրանսուա Մուլենը հայտարարել էր, որ ներկայումս Թուլուզի հրեական դպրոցի 4 մարդու եւ երեք զինծառայողների սպանության հետաքննությունը կենտրոնացված է հանցագործի համախոհների որոնման վրա:
Տվյալ պահին նշված հանցագործություններին մասնակցության մեղադրանք է ներկայացվել Մոհամեդի եղբորը` Աբդելքադերին:

Полиция Франции минувшей ночью провела рейды в Тулузе и других городах страны, в ходе которых были арестованы 20 человек, подозреваемые в связях с радикальными исламскими группировками.  На данный момент более подробная информация не сообщается, передает ZMAN.com.
После ликвидации на прошлой неделе террориста Мохаммеда Мера, полиция все еще не знает точно, были ли у него сообщники. Генеральный прокурор Франции Франсуа Мулен, заявил, что в настоящее время расследование убийства четырех человек в еврейской школе в Тулузе и трех военнослужащих сосредоточено на поиске соучастников преступника.
На данный момент обвинение в соучастии в данных преступлениях предъявлено брату Мохаммеда – Абделькадеру.