Պետերբուրգցի ակտիվիստները, հանդես գալով նույնասեռական հարաբերությունների դեմ, դիմել են Սմոլնի` կոչ անելով թույլ չտալ Մադոննային գալ Ռուսաստան:
Ակտիվիստ Սերգեյ Սելյունին նամակ է ուղարկել Պետերբուրգւ կառավարություն, որտեղ առաջարկել է փակել Մադոննայի մուտքը Ռուսաստան` «սեքսուալ այլասեռվածության ագրեսիվ քարոզչություն» ձեւակերպմամբ: Արգելքի ժամկետը` «ցմահ»:
Առաջարկը դիտարկվել է օրինականության, կարգ ու կանոնի եւ անվտանգության հարցերով քաղաքային կոմիտեի կողմից: Հետագա քննության է ուղարկվել Պետերբուրգի արտաքին կապերի կոմիտե, հաղորդում է «Ռոսբալթ»-ը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ համաշխարհային փոփ-երաժշտության աստղ Մադոննան «անհեթեթ գազանություն» է անվանել անչափահասների շրջանում նույնասեռականություն քարոզելու համար տուգանք նախատեսող պետերբուրգյան օրենքը:
եւ հայտնել, որ կգա Սանկտ Պետերբուրգ, որպեսզի խոսի գեյ-հանրության անդամների հետ, օգնի նրանց, ուժ տա եւ ոգեշնչի բոլորին, ով ճնշված է կամ իրեն այդպես է զգում:

Петербургские активисты, выступающие против однополой любви, обратились в Смольный с призывом отказать поп-диве Мадонне во въезде в Россию.
Активист Сергей Селюнин направил в правительство Петербурга письмо, в котором предложил закрыть для Мадонны въезд в Россию с формулировкой: «Агрессивная пропаганда сексуальных извращений». Срок действия запрета на въезд в Россию — «пожизненно».
Предложение было рассмотрено городским комитетом по вопросам законности, правопорядка и безопасности. Для дальнейшего рассмотрения по существу обращение активиста направлено в комитет по внешним связям Петербурга, сообщает «Росбалт».
Напомним, ранее мировая звезда поп-музыки Мадонна назвала петербургский закон о запрете пропаганды гомосексуализма среди несовершеннолетних «бредовым зверством» и пообещала поддержать гей-сообщество во время своего шоу в Северной столице России в августе.