Գեղարքունիքի մարզում այսօր, մարտի 31-ին, կեսգիշերին մոտ ավտովթար է տեղի ունեցել: Վթարի հետեւանքով մեկ մարդ մահացել է, եւս երկուսը մարմնական տարբեր աստիճանի վնասվածքներ են ստացել:
Ռազմական ոստիկանության մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, վիրավորներն ու մահացածը ՊՆ աշխատակիցներ են: Դեպքը տեղի է ունեցել Վարդենիսի ճանապարհին, իրար եւ բախվել «Մոսկվիչ» եւ «ՎԱԶ–2106» մակնիշի ավտոմեքենաները: Վթարի հետեւանքով «ՎԱԶ–2106»–ի վարորդ Վ. Աբգարյանը տեղում մահացել է: Վիրավորներին տեղափոխվել են Վարդենիսի կայազորային հոսպիտալ։
Ի դեպ, գործը քննվում է ՊՆ քննչական 5-րդ կայազորային բաժնում,որտեղից NEWS.am-ին փոխանցեցին, որ քննություն է կատարվում, սակայն զերծ մնացին մեկնաբանություններից:

В Гегаркуникской области Армении в ночь на 31 марта произошло ДТП.В результате аварии один человек погиб, двое ранены.
Как сообщили наши источники в Военной полиции, погибший и раненые являются сотрудниками Минобороны. ДТП произошло на дороге Вардениса, столкнулись «Москвич» и «ВАЗ – 2106». Водитель «ВАЗ – 2106» В.Абгарян погиб на месте. Раненые доставлены в больницу Вардениса.
Кстати, дело расследуется в 5 следственном гарнизонном отделе ВП МО Армении, где Новости Армении – NEWS.am сообщили, что ведется расследование, однако воздержались от комментариев.