Մայիսի 22-ին 97 կյանք խլած ինքնաթիռի կործանման հետաքննությունը հանգեցրել է ցնցող բացահայտման, որ Պակիստանում 860 օդաչուներից 260-ը կեղծել են իրենց մասնագիտական քննություններին ժամանակ․․․
ՀՀ քննչական կոմիտեի վարույթում քննվող նշված քրեական գործերով 9 անձ ունի մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ, որոնցից 1-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը…
Չենթարկվելով իշխանության ներկայացուցչի օրինական պահանջներին, բռնություն է գործադրել ոստիկանի նկատմամբ եւ իր մոտ եղած դանակով հարվածել վերջինիս՝ պատճառելով ձախ ազդրի վերին միջին երրորդականի կտրած-ծակած…
Եվս մեկ քրեական գործ՝ դատավարական հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից երեք անձի (ներառյալ ոստիկանության երկու պաշտոնատար անձի) վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան…

Расследование дела о крушении самолета 22 мая, унесшего жизни 97 человек привело к шокирующему открытию о том, что 260 из 860 пилотов в Пакистане сжульничали на экзаменах по своей специализации..
Прокуроры также заявили, что им не удалось найти каких-либо веских доказательств того, что у подрывника Гундольфа Кёлера могли быть соучастники, хотя подобную возможность нельзя исключить полностью...
В качестве обоснования для освобождения под залог юристы Тэйлоров сообщили, что их подзащитные более шести недель содержались в исправительном центре округа Норфолк в Массачусетсе, где 36 заключенных и сотрудники учреждения заражены коронавирусом...