Ոստիկանության հատուկ հանձնաժողովի կողմից 2019 թվականի լավագույն օպերլիազոր ճանաչվեց ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի ավագ օպերլիազոր Օգսեն Հարոյանը...
Նախագծի հիմնավորման մեջ նշվում է, որ ներկայումս ոստիկանության համակարգում գործում են «Ճանապարհային ոստիկանություն» եւ պարեկապահակային ծառայությունները...
Կենտրոնը գերբեռնված է, պահպանված չէ պացիենտների անձնական տարածքի համար անհրաժեշտ բնակելի մակերեսը. հիվանդասենյակներում արձանագրվել են իրար շատ մոտ տեղադրված մահճակալներ...
10-ից գրեթե 9-ը հայտարարել է, որ ունի «դրական» կարծիք այնպիսի ընկերությունների մասին, ինչպիսին են Google-ը, Netflix-ն ու Microsoft-ը: Apple-ի համար այդ ցուցանիշը կազմել է 80 տոկոս, Facebook-ի համար՝ 71, իսկ Twitter-ի համար՝ 61 տոկոս...
«Կարեւոր է, որ իշխանությունները զերծ մնան ցանկացած միջոցներից, որոնք կարող են մեծացնել խոցելի մարդկանց տառապանքը»,-ասվում է ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գլխավոր հանձնակատարի հայտարարության մեջ...

Как сообщил телеканалу представитель властей страны, в частности, будут изолированы лица, прибывающие в Китай из Южной Кореи, Японии, Ирана и Италии...
В интервью телеканалу Fox 11 Los Angeles Виллануева заявил, что почувствовал себя преданным собственными сотрудниками, так как был вынужден держать ответ перед семьями жертв крушения, обеспокоенными конфиденциальностью данной информации...
Кроме того он прокомментировал обвинения в свой адрес, заявив, что «комплименты внешности женщины, которые некоторые мужчины, включая меня, ошибочно могли посчитать нормальными, не являются таковыми»...
В частности, для помощи в борьбе с коронавирусом нового типа были доставлены 8 тонн лекарств, диагностические приборы, рассчитанные на 100 000 человек, медицинское и лабораторное оборудование...
Примерно девять из 10 заявили, что у них «благоприятное» мнение о таких компаний, как Google, Netflix и Microsoft. Для Apple этот показатель составил 80%, для Facebook - 71%, для Twitter - 61%...
Согласно предложению, Apple выплатит потребителям 25 долларов за iPhone, сумма может быть увеличена или уменьшена в зависимости от количества iPhone, с минимальной общей выплатой в 310 миллионов долларов...