Նա հորդորում է բոլորին, ում վերաբերում է դա, կենտրոնացնել իրենց ուշադրությունը բոլոր մակարդակներում խաղաղության եւ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ՝ ի շահ տարածաշրջանում մարդկանց բարօրության...
Նրանք նաեւ նշել են, որ սեպտեմբերի 27-ը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում ակտիվ ռազմական գործողությունների վերսկսման տարելիցն է եւ ցավակցություն են հայտնել երկու կողմերի կրած կորուստների կապակցությամբ...
Հաշվի առնելով, թե 26-ամյա սառեցումից հետո որքան արագ վերսկսվեց հայ-ադրբեջանական հակամարտությունը, Լեռնային Ղարաբաղում տիրող ներկայիս իրավիճակը չի կարելի կայուն համարել: Իսկ եթե այդպես է, անհրաժեշտ է ոչ միայն դասեր քաղել վերջին պատերազմից, այլեւ հետեւել դրա սահմանած դինամիկային...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը շնորհավորել է իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիեւին «հաղթանակի» կապակցությամբ՝ Արցախի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի տարելիցի կապակցությամբ...
Այսօր համոզմունքս մեկն է՝ պետք է բոլորս միասին և յուրաքանչյուրս իր հերթին ապրենք և գործենք այնպես, որպեսզի փոքրիշատե արժանի լինենք այն տղերքի…
Նկատի ունենալով, որ լրացել է 2020թ. արցախյան պատերազմի սկսման առաջին տարելիցը և առաջնորդվելով պատերազմին առնչվող հանցագործությունների առթիվ…
Այս ամենն ուղեկցվում էր սանձարձակ ու ցինիկ պահվածքով հատուկ նկարած տեսանյութերով՝ հայկական սոցիալական ողջ մեդիան դիտավորյալ լցնելով բռնության տեսարաններով...
Հատկանշական է, որ ինքնիշխանության հարգման մասին խոսում է երկիր, որը օկուպացրել է ոչ միայն Արցախի մի մասը, այլ նաեւ ներխուժում է Հայաստանի ինքնիշխան տարածք․․․

Они также отметили, что 27 сентября является годовщиной возобновления активных боевых действий в зоне нагорно-карабахского конфликта, и выразили соболезнования в связи с гибелью людей с обеих сторон...
С учетом того, как быстро и мощно возобновился армяно-азербайджанский конфликт после 26-летней заморозки, нынешнее положение в Нагорном Карабахе нельзя считать устойчивым. А раз так, нужно не только учить уроки недавней войны, но и следить за заданной ею динамикой...
Президент Турции Реджеп Эрдоган поздравил азербайджанского коллегу Ильхама Алиева с «победой» в годовщину азербайджано-турецкой агрессии против Арцаха...
На протяжении 44-дневной войны неизбирательное использование Азербайджаном кассетных боеприпасов, беспилотных летательных аппаратов и артиллерийских ракет включало фосфорные бомбы, которые сжигали леса...
44-дневная война была заранее спланированной и подготовленной военной агрессией, целью которой было снятие нагорно-карабахского вопроса с международной повестки…