«Ելնելով բնակչության առողջության նկատմամբ մեծ պատասխանատվությունից՝ մենք այսօր կառավարությունում կհաստատենք երկրի տարածքում համընդհանուր մեկուսացման ռեժիմ․․․
Թռիչքները բաց են օտարերկրյա քաղաքացիների համար, որոնք ցանկանում են հեռանալ Արաբական Միացյալ էմիրություններից, իսկ երկիր մուտք գործելն արգելված է։ Պարսից ծոցի պետության օտարերկրյա բնակիչներին արգելված է ժամանել երկիր մինչեւ ապրիլի կեսը․․․
Հիմնական գումարը կհատկացվի Տնտեսության կայունացման ֆոնդին, որը պետք է ապահովի ֆինանսավորում հակահամաճարակաբանական սահմանափակումներից տուժած ձեռնարկություններին, եւ բանկերին ձեռնարկությունների սեփականատերերի կողմից վերցված վարկերի երաշխիքներ տրամադրի․․․
«Մենք համարում ենք, որ ԱՄՆ գործողություններն ապակայունացնում են տարածաշրջանը, ու հույս ունենք, որ Վաշինգտոնը վերջապես կկատարի Իրաքի ժողովրդի պահանջներն ու կհեռանա երկրից»,-հավելել է նա․․․
Լիբանանի աջակցության միջազգային խմբի նիստի ժամանակ ելույթ ունենալիս նա կոչ է արել հովանավորներին արգելաբացել 11 մլրդ դոլարի չափով գրանտներն ու փոխառությունները, որոնք նրանք խոստացել էին 2018 թվականի ապրիլին Փարիզում կայացած համաժողովի ժամանակ․․․
Ազատազրկման վայրերում պատիժ կրող անձինք, ինչպես նաեւ հետաքննության ժամանակ կալանավորվածները դասվում են վիրուսով վարակվելու հանդեպ առավել խոցելիների թվին…
Նադի էգ վագրի եւ նրա քրոջ՝ Ազուլի, ինչպես նաեւ երկու ամուրյան վագրերի եւ երեք աֆրիկյան առյուծների մոտ նկատվել է չոր հազ, ակնկալվում է, որ բոլորն էլ կբուժվեն…
Հարավային Պիրենեյների ժանդարմերիայի դեպարտամենտում դատապարտել են տղամարդուն ողջամտության պակասի համար, որին հայտնաբերել էին «Պերտուսի բարձունքներում հյուծված, քաղցից դողալիս եւ մոլորված»․․․

Глава ВОЗ по чрезвычайным ситуациям Майк Райан отметил, что страны, которые хотят отказаться от режима изоляции, должны использовать «калиброванный пошаговый подход», и не отменять сразу все ограничения...
Полеты открыты для иностранных граждан, которые хотят покинуть Объединенные Арабские Эмираты, въезд в страну запрещен. Иностранным жителям государства Персидского залива запрещено въезжать до середины апреля...
Основная сумма поступит в распоряжение Фонда стабилизации экономики, который должен обеспечить финансирование предпринимателей, пострадавших от антиэпидемиологических ограничений, и предоставить банкам гарантии под кредиты...
Выступая на заседании Международной группы поддержки по Ливану, он призвал доноров разблокировать гранты и займы в размере 11 миллиардов долларов, которые они обещали на Парижской конференции в апреле 2018 года...
В стране возникла обеспокоенность в связи с тем, что сравнительно мягкие меры в стране, предпринятые в связи с пандемией, могут привести к большому количеству смертельных случаев...
Члены комиссии рассмотрят организационный вопрос о кандидатуре заместителя председателя Постоянной комиссии Парламентской Ассамблеи ОДКБ по вопросам обороны и безопасности...
Достигнут консенсус в отношении того, что зарплаты высокопоставленных чиновников будут снижены, а ежегодные бонусы будут отменены начиная с должности заместителей директоров и заканчивая президентом республики...
Доктора Кэлдервуд, которая была ведущим голосом, призывавшим жителей подчиниться строгим мерам и сидеть дома, сфотографировало издание The Scottish Sun во время ее визита в загородный дом в выходные...
Мы предприняли усилия всей компанией, собрали разработчиков, инженеров, команды по операциям и пакетам, а также наших поставщиков для проектирования, производства защитных масок для медицинских работников...