Ինչպես հաղորդում է Tasnim-ը, Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակերպությունը (AEOI) հունիսի 17-ին կներակայցնի շատ կարեւոր տեղեկատվություն, որը վերաբերում է Իրանում հարստացված ուրանի պաշարների անսահման ավելացմանը, ինչպես նաեւ միջոցառումներին…
«Օմանի ծոցում նավթային լցանավերի վրա հարձակումներն անթույլատրելի են եւ պետք է ամբողջովին հետաքննվեն: Սակայն այդ միջադեպը չպետք է օգտագործվի որպես Իրանի հետ պատերազմի առիթ, պատերազմ, որը կդառնա իսկական աղետ Միացյալ Նահանգների, Իրանի, տարածաշրջանի եւ աշխարհի համար»…
«Մեր որոշումներից ամենակարևորն այն է, որ մենք պետք է համատեղ աշխատենք էներգետիկայի տեսանկյունից վերջերս տեղի ունեցած դեպքերը հաղթահարելու համար»,-լրագրողներին ասել է Սեկոն այս օրերին Ճապոնիայում G20-ի համաժողովի շրջանակներում էներգետիկայի և շրջակա միջավայրի նախարարների հետ հանդիպումից հետո…
«Ջամալ Խաշոգջիի մահը շատ ցավալի հանցագործություն է»,-ասել է թագաժառանգ Մուհամեդը «Աշարք ալ Ավսաթ» թերթին տված հարցազրույցում: «այդ գործը քաղաքական նպատակով շահարկող ցանկացած կողմը պետք է դադարի այդպես վարվել եւ սաուդյան դատարանին ապացույցներ ներկայացնի, որ կնպաստի արդարությանը»,-հավելել է նա՝ առանց հիշատակելու Թուրքիային…
Չնայած արտահանման սահմանափակումների մասին ՔԴՄ/ՔՍՄ դաշինքի եւ Գերմանիայի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության միջեւ ձեռքբերված կոալիցիոն համաձայնության՝ միայն հունվարի 1-ից հունիսի 5-ի շրջանում հաստատվել էր 801.8մլն եվրոյի արտահանում դեպի Եգիպտոս եւ 43 մատակարարում ԱՄԷ 206.1 մլն եվրոյի չափով…

Как сообщает Tasnim, Организация по атомной энергии Ирана (AEOI) 17 июня представит «очень важную информацию», касающуюся «безграничного увеличения запасов обогащенного урана в Иране», а также мер, принятых для подготовки ко второму этапу сворачивания своих обязательств...
В интервью «Fox News Sunday» Помпео отметил, что президент Дональд Трамп сделал все возможное, чтобы избежать войны. «Мы не хотим войны»...
«Нападения на нефтяные танкеры в Оманском заливе недопустимы и должны быть полностью расследованы. Но этот инцидент не должен использоваться в качестве предлога для войны с Ираном, войны, которая станет настоящей катастрофой для Соединенных Штатов, Ирана, региона и мира...
«Самое важное, что мы (министры энергетики) согласились, что нам нужно совместно работать, чтобы справиться с недавними инцидентами с точки зрения энергетики», – сказал Секо в беседе с журналистами на встрече министров энергетики и окружающей среды G20, которая в эти выходные проходит в японском городе Каруидзава...
«Смерть Джамала Хашагджи - очень болезненное преступление», - сказал принц Мухаммед в интервью газете «Ашарк аль-Авсат». «Любая сторона, использующая это дело в политических целях, должна прекратить это делать и представить доказательства (саудовскому) суду, что будет способствовать достижению справедливости», - добавил он, не называя Турцию...
Несмотря на экспортные ограничения в коалиционном соглашении между ХДС/ХСС и Социал-демократической партией Германии (СДПГ), только с 1 января по 5 июня было утверждено 13 экспортных поставок на 801,8 миллиона евро Египту и 43 поставки в ОАЭ на сумму в 206,1 миллиона евро.