Ես կոչ եմ անում բանակի գլխավոր հրամանատարին «դադարել կատարել այդ մաֆիայի հրամանները», հայտարարել է նախօրեին ի նշան կառավարության գործողությունների դեմ բողոքի՝ մանդատը վայր դրած Լիբանանի պատգամավոր Պոլա Յակուբյանը, հաղորդում է MTV հեռուստաալիքը․․․
MTV հեռուստաալիքը հաղորդում է, որ անվտանգության ուժերն օգտագործում են արցունքաբեր գազ եւ ռետինե փամփուշտներ։ Ցուցարարներին հաջողվել է հեռացնել մետաղյա ցանկապատերից մեկը, որը պաշտպանում էր խորհրդարանը․ նրանք նետում են պայթուցիկներ․․․
«Օգնությունը պետք է լինի ճիշտ ժամանակին, բավարար եւ համապատասխանի լիբանանյան ժողովրդի կարիքներին ու մատակարարվի ուղղակիորեն լիբանանցիներին առավելագույն արդյունավետությամբ եւ թափանցիկությամբ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ․․․
Ակնկալվում է, որ փաստաթուղթը կհրապարակվի մինչեւ տարեվերջ։ Էդերերի խոսքով՝ այն նաեւ հիմք կլինի պատժամիջոցների ուժեղացված մեխանիզմի համար, որը նույնպես կբարձրացնի Եվրամիության դիմակայունությունը պատժամիջոցների նկատմամբ»․․․
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ անվտանգության ուժերը փորձում են շրջապատել ցուցարարներին մեկ վայրում խորհրդարանի դիմաց՝ կիրառելով արցունքաբեր գազ։ Բախումների հետեւանքով տղամարդ է վիրավորվել, ցուցարարները սկսել են նետել պայթուցիկներ․․․
Անտուն կատուների եւ շների համար Լոնդոնի Բաթերսի շրջանում կացարանի նախկին բնակիչը՝ Պալմերսթոն մականվամբ կատուն, վերջին 4.5 տարվա ընթացքում ծառայել է բրիտանական Ֆորին-օֆիսում մկների գլխավոր որսացողի պաշտոնում․․․
Նրա տեղեկություններով՝ Պարսից ծոցի արաբական պետությունների համագործակցության խորհուրդը (ՊԾԱՊՀԽ), որին անդամակցում են Սաուդյան Արաբիան, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները, Օմանը, Բահրեյնը, Քուվեյթը եւ Քաթարը, դիմել է ՄԱԿ-ի ԱԽ՝ պահանջելով երկարաձգել․․․
Տեսահավելվածը դատական հայց կներկայացնի արդեն օգոստոսի 11-ին, հաղորդում է NPR-ը։ Աղբյուրների խոսքով՝ հայցը կներկայացի Կալիֆոռնիային հարավային շրջանի դատարան, որտեղ գտնվում է TikTok-ի ամերիկյան մասնաճյուղը․․․
«Բեյրութում մարդկանց օգնություն է պետք, նրանց հույս է անհրաժեշտ»,-հայտարարել է նա։ Մասի խոսքով՝ հովանավորների համաժողովը «կարեւոր ազդանշան է նախ ողբերգության հետեւանքով ուղղակիորեն տուժածների համար»․․․
Լիդիա Երմոշինայի խոսքով՝ մասնակցության 50 տոկոսի շեմը հաղթահարել են բոլոր շրջանները, բացի Միսնկից։ Գոմելի եւ Մոգիլեւսկու շրջաններում 12.00-ի դրությամբ ընտրատեղամասեր էին եկել ավելի քան 60 տոկոս ընտրողներ․․․
Պաշտպանության նախարար Ռաջնաթխ Սինգխը հայտարարել է, որ կառավարությունը պատրաստվում է աստիճանաբար սահմանել էմբարգո որոշակի ռազմական ներկրումների համար 2020-2024 թվականների ընթացքում․․․
«Չնայած նրան, որ Սաուդյան Արաբիան ունի ՄԱԳԱՏէ-ի հետ համաձայնագիր, այն խուսափում է ընդունել ՄԱԳԱՏԷ-ի հետաքննությունը եւ թույլ չի տալիս իր միջուկային գործունեության որեւէ ուսումնաիրություն․․․
Նրա խոսքով՝ Պենտագոնը միեւնույն է պետք է տեղեկացնի Կոնգրեսի անդամներին ծրագրի մասին, ինչպես նաեւ անհրաժեշտ է համոզվել, որ «Միացյալ Նահանգներին չեն սպառնում Աֆղանստանի ահաբեկիչները»․․․
Թրամփը հայտարարել է, որ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին եւ Սենատում դեմոկրատների առաջնորդ Չակ Շումերը գերադասել են տնտեսական օգնություն ցուցաբերելու մասին օրինագծի հաստատումը․․․
ԱՄՆ հակահետախուզության եւ անվտանգության ազգային կենտրոնի տնօրեն Էվանինի հայտարարության մեջ նշվում է, որ օտարերկրյա երկրներն օգտագործում են «գաղտնի եւ ակնհայտ ազդեցության միջոցներ» այս տարվա նոյեմբերի 3-ին կայանալիք քվեարկության արդյունքները փոխելու համար․․․

Я призываю командующего армией «прекратить выполнять приказы этой мафии». Об этом в интервью ливанскому телеканалу MTV Пола Якубян, депутат ливанского парламента, которая накануне сложила мандат в знак протеста против действий правительства...
Телеканал MTV сообщает, что силы безопасности используются слезоточивый газ и резиновые пули. Протестующим удалось убрать одно из железных ограждений, защищающих парламент, и они бросают петарды...
«Помощь должна быть своевременной, достаточной и соответствовать потребностям ливанского народа и доставляться непосредственно ливанскому населению с максимальной эффективностью и прозрачностью», - говорится в заключительном коммюнике...
Ожидается, что документ будет опубликован до конца года. По словам Эдерера, помимо прочего, он «заложит основу для усиленного механизма санкций, который также повысит устойчивость Евросоюза к действию экстерриториальных санкций третьих стран»...
По данным телеканала, силы безопасности пытаются окружить демонстрантов в одном месте перед зданием парламента, применяя слезоточивый газ. В результате столкновений мужчина был ранен, протестующие начали бросать петарды...
По его данным, Совет сотрудничества арабских государств Персидского залива (ССАГПЗ), в который входят Саудовская Аравия, Объединенные Арабские Эмираты, Оман, Бахрейн, Кувейт и Катар, обратился в СБ ООН с требованием продлить...
Приложение для обмена видео подаст федеральный иск уже 11 августа, сообщает NPR со ссылкой на источники. По его словам, иск будет подан в окружной суд США по Южному округу Калифорнии, где базируется американский филиал TikTok...
«Людям в Бейруте нужна наша помощь, им необходима надежда», - заявил он. По словам Маса, донорская конференция является «важным сигналом - в первую очередь для тех, кто непосредственно пострадал от трагедии»...
По словам Лидии Ермошиной, барьер явки в 50% преодолели все регионы, кроме Минска. В Гомельской и Могилевской областях, по данным на 12.00, на избирательные участки пришли более 60% избирателей...
«Несмотря на то, что Саудовская Аравия является участником ДНЯО и имеет обоюдное соглашение с МАГАТЭ, она избегает принятия расследований МАГАТЭ и не допускает никаких исследований своей ядерной деятельности...
По его словам, Пентагону все равно нужно будет проинформировать членов Конгресса о плане, а также необходимо будет убедиться, что «Соединенным Штатам не угрожают террористы, выходящие из Афганистана»...
Трамп заявил, что Нэнси Пелоси, спикер Палаты представителей, и Чак Шумер, лидер демократов в Сенате предпочли удержание законопроекта об оказании экономической помощи в качестве своего «заложника»...
В заявлении Эванина, занимающего пост директора Национального центра контрразведки и безопасности США, говорится, что иностранные державы используют «тайные и явные меры влияния», чтобы изменить результаты голосования, намеченного на 3 ноября этого года...