«Ես նախապես արտակարգ ռեժիմ եմ մտցնում՝ համոզվելու համար, որ մենք բավարար ռեսուրսներ ունենք աղետին արձագանքելու եւ մարդկանց ու ունեցվածքը պաշտպանելու համար...
Orbital Reef-ը, որը նկարագրվում է որպես տիեզերքում բազմաֆունկցիոնալ բիզնես-պարկ, որը կաջակցի միկրոգրավիտացիայի ոլորտում հետազոտություններին եւ արտադրությանը, համատեղ ձեռնարկություն է․․․
Կառավարության հայտարարության մեջ ասվում է, որ օրենքը առցանց պաշտպանելու է ավստրալացիներին եւ ապահովելու է գաղտնիության մասին ավստրալական օրենքների համապատասխանությունը թվային տեխնոլոգիաների դարաշրջանում...
ՊՀԾ-ի տվյալներով՝ բնակչության կեսից ավելին՝ մոտ 22.8 միլիոն մարդ, բախվում է պարենային անվտանգության բացակայության սուր խնդրի հետ, եւ մինչեւ հինգ տարեկան 3.2 միլիոն երեխա տառապում է խիստ թերսնումից...
Աշխարհը կարող է հայտնվել աղետալի իրավիճակում, եթե համաշխարհային առաջնորդները չկարողանան պատշաճ կերպով անդրադառնալ ջերմոցային գազերի արտանետումների խնդրին ՄԱԿ-ի կլիմայի հարցերով գագաթնաժողովում...
Նիդեռլանդների թագավորական օդերեւութաբանական ինստիտուտը (KNMI) կտրուկ նախազգուշացում է հրապարակել՝ հիմնվելով իր իսկ հետազոտության եւ օգոստոսին ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության միջկառավարական խորհրդի մասնագետների կողմից հրապարակված զեկույցի վրա...

«Часы тикают», - сказал он, добавив, что лидеры стран все еще могут добиться поворотного момента к более зеленому будущему, а не переломного момента к климатической катастрофе...
В соответствии с недавно обновленными списками стран, опубликованными Министерством здравоохранения Италии, Албания, Армения, Азербайджан, Босния и Герцеговина, Бруней, Ливан, Молдова, Черногория...
Ожидается, что во второй половине дня молодожены встретятся с прессой, однако вместо обычной пресс-конференции они выступят с обращением в присутствии журналистов...
«Orbital Reef», описанный как многофункциональный бизнес-парк в космосе, который будет поддерживать исследования и производство в условиях микрогравитации, является совместным предприятием с коммерческой космической компанией Sierra Space и пользуется поддержкой Boeing и Университета штата Аризона...
В заявлении правительства говорится, что этот закон защитит австралийцев в Интернете и обеспечит соответствие австралийских законов о конфиденциальности в эпоху цифровых технологий...
По данным ВПП, более половины населения - около 22,8 миллиона человек - сталкивается с острой проблемой отсутствия продовольственной безопасности, а 3,2 миллиона детей в возрасте до пяти лет страдают от острого недоедания...
Мир может оказаться в катастрофической ситуации, если мировые лидеры не смогут должным образом решить проблему выбросов парниковых газов на предстоящем саммите ООН по климату...
Королевский метеорологический институт Нидерландов (KNMI) сделал резкое предупреждение, основанное на его собственном исследовании и отчете, опубликованном в августе Межправительственной группой экспертов ООН по изменению климата...