«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Այս օրերին ակտիվորեն քննարկվում է ԱԺ նախագահի հավանական թեկնածուների անունները: Մինչ օրս ամենահավանական թեկնածուն համարվում էր Սամվել Կարապետյանի եղբայրը՝ Կարեն Կարապետյանը:
Նրա նշանակումը գրեթե հաստատել էր ԱԺ ներկայիս նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Նա նշել էր, որ հնարավոր է հենց Կարեն Կարապետյանը նշանակվի ԱԺ նախագահ:
Սակայն, մեզ հասած տեղեկություններով՝ Սերժ Սարգսյանը որոշել է ԱԺ ղեկավար կազմն ամբողջությամբ երիտասարդացնել, բացառապես իր մարդկանց նշանակել ԱԺ առանցքային պաշտոններում։
Ըստ այդմ, ՀՀ ԱԺ VI գումարման ԱԺ նախագահ է նշանակվելու ԱԺ փոխխոսնակ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, իսկ Արմեն Աշոտյանը նշանակվելու է ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար»:

YEREVAN. – The names of potential candidates for speaker of the next National Assembly of the Republic of Armenia (RA NA) are actively discussed these days, reported Zhamanak (Time) newspaper.
“Until now, [Russia-based Armenian businessman] Samvel Karapetyan’s brother, [ruling Republican Party of Armenia (RPA) MP] Karen Karapetyan, was considered the most likely candidate.
“However, according to the information we received, [President and RPA Chairman] Serzh Sargsyan has decided to completely make the NA leadership younger, [and] to appoint solely his men to key NA positions.
“Accordingly, NA Vice President, RPA Spokesperson Eduard Sharmazanov will be appointed RA VI Convocation NA President, and [RPA Vice-Chairman and ex-Minister of Education and Science] Armen Ashotyan will be appointed head of the RPA [NA] faction,” wrote Zhamanak.