«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը տեղեկություն չունի Հայաստանի Հանրապետության օրհներգը «Քեզ համար, Հայաստան» երգով փոխարինելու հավանականության մասին:
«Առաջին անգամ ձեզանից եմ լսում»,- մեր հարցին պատասխանելով` ասաց նա եւ հավելեց, որ «Քեզ համար, Հայաստանը» շատ լավ երգ է:
Ինքը կողմ կլինի՞ հիմնի այդ տարբերակին: «Ամեն բան պետք է արվի համընդհանուր քննարկման եւ մրցույթի արդյունքում»,- արձագանքեց Երեւանի քաղաքապետարանում Տարոն Մարգարյանի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու եկած Արմեն Ամիրյանը:
Ինչ վերաբերում է օրակարգում Հայաստանի օրհներգի փոփոխության հարց լինելուն, մշակույթի նախարարը պատասխանեց. «Ես կուզեի, որ լիներ»:
Հայաստանի ազգային օրհներգ «Մեր հայրենիք»-ը «Քեզ համար, Հայաստան»-ով (ֆր. Pour toi Arménie) փոխարինելու հավանականության մասին խոսել է Շառլ Ազնավուրը:
«Հայաստանի այժմյան օրհներգն առանձնապես ոչինչ չի ասում եւ, հնարավոր է, Pour toi Arménie-ն նոր օրհներգը դառնա: Դա այն է, ինչ ես ուզում եմ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը համաձայն է ինձ հետ, եւ ոչ միայն նա»,- ասել է Le Club de Richard Findykian ռադիոհաղորդաշարին հյուրընկալված շանսոնյեն»:

YEREVAN. – Minister of Culture Armen Amiryan has no information on the possibility of replacing the national anthem of Armenia with the song “Pour toi Arménie” (For You, Armenia) by renowned French-Armenian singer Charles Aznavour, according to Haykakan Zhamanak (Armenian Time) newspaper.
‘“I’m hearing [about this] for the first time from you,’ he said responding to our question, and added that ‘For You, Armenia’ is a very good song.
“Will he favor this version of the [Armenian national] anthem? ‘Everything must be done as a result of a general discussion and contest,’ responded Armen Amiryan.
“As for the matter of changing Armenia’s anthem being on the agenda, the culture minister responded: ‘I would like it to be.’
“Charles Aznavour spoke about the likelihood of replacing Armenia’s national anthem, ‘Our Fatherland,’ with ‘For You, Armenia’ (Fr.: Pour toi Arménie):
‘“Pour toi Arménie’ could become the new anthem; that’s what I want. [Armenian] President Serzh Sargsyan—and not only he—agrees with me,’ said the singer, who was the guest on the Le Club de Richard Findykian radio show,” wrote Haykakan Zhamanak.