«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` այսօր` 11:00-ին, կառավարության անդամները` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, Ազգային ժողովում հանդիպելու են «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին:
Հանդիպումը տեղի է ունենալու վարչապետի նախաձեռնությամբ, սակայն թե ինչ է քննարկվելու հանդիպման ժամանակ, պարզ չէ: Նշենք, որ պատգամավորները նույնպես տեղյակ չեն հանդիպման օրակարգից: Ենթադրվում է՝ հիմնականում խոսքը գնալու է կառավարության ծրագրի մասին, որն ԱԺ-ն կքննարկի փետրվարի 12-ին:
«Իմ իմանալով` խմբակցության նիստ է լինելու: Որեւէ մեկս օրակարգից տեղյակ չենք: Կարծում եմ` խմբակցության ղեկավարն ու քարտուղարը նույնպես»,-մեզ հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը: Իսկ խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ու քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը համառորեն չէին պատասխանում մեր հեռախոսազանգերին»:

Газета «Жоговурд» пишет: «По информации газеты «Жоговурд», сегодня, в 11:00 члены правительства во главе с премьер-министром Николом Пашиняном, в Национальном собрании встретятся с депутатами от фракции «Мой шаг».
Встреча состоится по инициативе премьер-министра, однако неизвестно, что будет обсуждаться в ходе встречи. Отметим, что депутаты также не в курсе о повестке встречи. Предполагается, что в основном, речь пойдет о программе правительства, которое Национальное собрание обсудит 12 февраля.
«Насколько я знаю, будет заседание фракции. Ни один из нас не осведомлен о повестке. Думаю, что руководитель и секретарь фракции также», - в беседе с нами сказала депутат от фракции «Мой шаг» Лусине Бадалян. А руководитель фракции Лилит Макунц и секретарь Акоп Симидян упорно не отвечают на наши телефонные звонки».