«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Հատուկ քննչական ծառայությունում՝ Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում, վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը: Նախօրեին հարցաքննվել էր նաեւ Սերժ Սարգսյանը․ սա նրա երրորդ հարցաքննությունն էր։ Մենք տեղեկացանք, որ մոտ 1500 հարցից կազմված հարցաշար են նրան ներկայացրել, որի մեջ ոչ միայն Մարտի 1-ի թեման է։
Մասնավորապես, Սեյրան Օհանյանի՝ պաշտպանության նախարար եղած տարիներին, «Հարավկովկասյան երկաթուղու»՝ խոտանված ռելսերի վաճառքի դրվագով են հարցեր տվել։ Այս դեպքով քրեական գործ կա հարուցված։ Ըստ որոշ աղբյուրների, այդ գումարներից նախկին իշխանությունը ժամանակին զենք է ձեռք բերել։
ՀՔԾ-ն համառորեն չի մեկնաբանում Սերժ Սարգսյանի հարցաքննության մանրամասները։ Հիշեցնենք, որ ՀՀ երրորդ նախագահին աջակցող իրավաբանների խումբ է ստեղծվել, եւ ակտիվորեն սկսել են շրջանառվել լուրեր, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվելու, անգամ կալանք են կիրառելու»:

YEREVAN. – First President of the Republic of Armenia (RA) Levon Ter-Petrosyan on Thursday was questioned at the Special Investigation Service (SIS), and as a witness along the lines of the criminal case into the events that occurred in capital city Yerevan in March 2008, Hraparak (Square) newspaper reported.
“[And] the day before, [third President] Serzh Sargsyan was questioned, too; this was his third questioning. We learned that they presented to him a questionnaire made up of about 1,500 questions, [but] in which [there] is not only the March 1 topic.
“The SIS persistently does not comment on the details of Serge Sargsyan’s questioning.
“A group of lawyers assisting the third president of RA has been created, and rumors that he will be charged—even, they will imprison him—have actively started to be circulated,” Hraparak wrote.