«Իրատես» թերթը գրում է. «Մինչ Հայաստանի ներկա իշխանությունները Ռուսաստանի հետ սոսկ խոսքով էին հարաբերություններ կառուցում, այնտեղ շարունակում են չհավատալ երեկ ռուսատյաց, այսօր ռուսասեր ՀՀ առանցքային դեմքերին:
Մեր տեղեկություններով, վերջերս արտախորհրդարանական որոշ գործիչների հետ ռուս դիվանագետների մի հանդիպման ժամանակ ռուսները դժգոհել են ՀՀ իշխանություններից, ընդգծելով, որ խնդիրը ոչ թե իրենց հավատարմության երդում տալն է, այլ այն դարավոր կապը չփչացնելը, որ կա հայ եւ ռուս ժողովուրդների միջեւ:
Ավելին, նրանք խոստովանել են, որ այդ հարաբերությունների պահպանման համար համատեղ ներդրում պիտի անել, մինչդեռ այսօր հայկական կողմը միայն պահանջողի դիրքերից է հանդես գալիս»:

YEREVAN. – Irates newspaper writes: "While the current authorities of Armenia were building relations with Russia merely by word, they [Russia] still do not believe in the Russophobic, today Russian-loving key RA authorities.
According to our information, during a recent meeting of Russian diplomats with some extra-parliamentary figures, the Russians complained about the Armenian authorities, stressing that the problem is not to swear allegiance, but not to undermine the centuries-old link between the Armenian and Russian peoples.
Moreover, they have admitted that joint efforts should be made to maintain those relations, whereas today the Armenian side is only in the position of the demander."