«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ քաղաքապետարանը հրապարակեց աղբատար տեխնիկայի նվիրատուների ցանկը, որից կոռուպցիոն սկանդալի հոտ է գալիս։ Այսպես․ նվիրատուներից մեկը Սամվել Ալեքսանյանի «Ալեքս հոլդինգ» ՍՊԸ-ն է, որը նվիրել է 3 միավոր բազմաֆունկցիոնալ «ԿամԱԶ» մակնիշի մեքենա։
Մեր տեղեկություններով՝ դա արվել է «Մեգամոլ» առեւտրի կենտրոնի շինարարության ավարտական ակտի համար, որը քաղաքապետարանն ընդունելիս չի եղել։
Մյուսը՝  «Ն եւ Ս» ՍՊԸ-ն, որը 14 միավոր տեխնիկա է նվիրել․ մեր տեղեկություններով՝ Դավթաշենում 5-6 շենքի կառուցման թույլտվություն է ստացել, որոնք նախապես պետք է լինեին 14 հարկանի, իսկ նվիրատվությունից հետո դարձել են 18 հարկանի։ Քաղաքապետարանի նվիրատուների թվում է նաեւ «Տերյան-5» ՍՊԸ-ն, որը ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդիներինն է։
Բայց նրանց մատուցած նվերը ոչ թե մեքենաներ են, այլ Չարբախում (Աէրացիա, Շիրակի 88/1 հասցեում) կառուցվող քաղաքապետարանի Սանմաքրման եւ աղբահանության հիմնարկի համար նախատեսված ավտոպարկը եւ սպասարկման կենտրոնը, որը կառուցում են որպես նվեր քաղաքին։
Դրա դիմաց նրանց թույլատրվել է Պուշկինի փողոցում, Աֆրիկյանների քանդված շենքի տեղում կառուցվող հյուրանոցի վրա եւս 5 հարկ ավելացնել։ Նախնական թույլտվությունը 17 հարկ էր, այժմ կառուցում են 22-ը»:

YEREVAN. – Hraparak newspaper of Armenia writes that yesterday the Yerevan Municipality published the list of donors of garbage-collection equipment from which a “smell” of corruption scandal is coming. One of the donors is [tycoon ex-MP] Samvel Aleksanyan's "Alex Holding" LLC, which donated 3 units of multifunctional trucks.
According to our information, it was done for the final act of construction of Megamall shopping center, which was not existent when received by the municipality.
The other is "N and S" LLC, which donated 14 units of equipment. According to our information, it received permission to build 5-6 buildings in Davtashen [district], which earlier should have been 14 floors, but after the donation, they have become 18 floors. Among the donors of the municipality is “Teryan-5” LLC, which belongs to the sons of former SRC Chairman Gagik Khachatryan.
But the gift they gave is not vehicles, but the car park and service center intended for the municipality’s Sanitary Cleaning and Waste Management Facility being built in Charbakh (...) [district], which they are building as a gift to the city. In exchange, they were allowed to add another 5 floors to a hotel being built on the site of the demolished building of the Afrikyan on Pushkin Street. The initial permit was 17 floors; 22 are currently under construction.