«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում բանակային 2-րդ սահմռկեցուցիչ մահվան դեպքը ՊԲ հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում է եղել: Երեկ 06:50-ին մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 21-ամյա Արթուր Աջամյանը, իսկ 20-ամյա ծառայակից Դավիթ Մելիքբեկյանը վիրավորվել է:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` զինվորները վիճել են, եւ միակ վարկածն այն է, որ Արթուրը կրակել է Դավիթի վրա ու կարծելով, թե նա մահացավ, հետո էլ իր վրա է կրակել ու ինքնասպան եղել: Իսկ Դավիթը ծանր վիրավորում է ստացել, բայց չի մահացել:
Մինչ բանակի բարձրագույն սպայակազմին կհետաքրքրի, թե ինչու մեկը մյուսին հերթ չեն տալիս բանակային այս ողբերգությունները, «Ժողովուրդ» օրաթերթը նոր մանրամասներ է պարզել Դիլիջանի ուսումնական կենտրոնի տարածքում նոյեմբերի 26-ին ծառից կախված զինվորի՝ նախնական վարկածով` ինքնասպանության գործից:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, որ պարանը, որով Վահան Մուշեղյանը կախվել է ծառից, զորամասին չի պատկանել, գնել են Երեւանի Կոմիտաս փողոցում գտնվող շինանյութի խանութներից մեկից»:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of Armenia writes: The second shocking military death occurred in the last week in an Artsakh Defense Army military unit located in a northeast direction. Yesterday, at 6:50am, DA soldier Artur Ajamyan, 21, sustained a fatal gunshot wound, whereas serviceman Davit Melikbekyan, 20, was wounded.
According to Zhoghovurd daily, the soldiers argued, and the only version is that Artur fired at Davit, and thinking that he died, he shot himself and committed suicide. Davit, however, was severely injured but did not die.
Zhoghovurd daily has [also] revealed new details about the November 26 suicide case, according to preliminary version, of a soldier hanging from a tree in the area of the Dilijan training center.
Zhoghovurd daily has found out that the rope by which Vahan Musheghyan was hanged from the tree did not belong to the military unit; they bought [it] from a construction material store on Komitas Street in Yerevan.