«Իրատես» թերթը գրում է. «ՀՀԿ-ականներն այսօրվա իրավիճակի լուծման բանալին համարում են արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը։ Սակայն դեռեւս խուսափում են ակտիվ գործողություններ սկսելուց, ավելին, չի խոսել անգամ Սերժ Սարգսյանը։
Բոլորը, այդ թվում ՀՀԿ-ականները, սպասում են, թե ինչ է ասելու երրորդ նախագահը։ Իսկ նա, ասում են, լուռ, օրնիբուն աշխատում է, կուսակցությունում անհամբեր ՀՀԿ-ականներին էլ շտապում է հանդարտեցնել՝ դեռ ժամանակը չէ։
Ինչի՞ն է սպասում Սերժ Սարգսյանն ու ի՞նչ է ասելու, հետաքրքիր է որոշակի շրջանակների, բայց արդյոք հանրությունը սպասու՞մ է նրա խոսքին։ Դժվար է ասել, քանի որ ՀՀԿ-ի եւ մասնավորապես նրա ղեկավարի հանդեպ դեռ մեծ է անհանդուրժողականությունը։
Ունենալով ծանրակշիռ տեղեկություններ կատարված ու սպասվելիք իրադարձությունների շուրջ, մեր տեղեկություններով, նա շատ քչախոս է անգամ սեփական թիմակիցների շրջանում, որ ամենամերձավորների հետ էլ չի խոսում իր ծրագրերից, չի կիսում մտքերը, սակայն հուսադրում է՝ վաղ, թե ուշ այս ամենն ավարտվելու է։
Իսկ թե ինչպես է հասունանալու ավարտը, եւ ամենակարեւորը՝ ովքեր են լինելու նոր «տերերը», ինքն իրենից էլ գաղտնիք պահող Սերժ Սարգսյանը, բնականաբար, չի ասում»։

YEREVAN. – Irates daily of Armenia writes: The [former ruling] Republican Party of Armenia (RPA) considers holding snap parliamentary elections the key to resolving today's situation. But they are still avoiding active actions; moreover, even [ex-President and RPA chairman] Serzh Sargsyan did not speak.
Everyone, including the RPA, is waiting for what the third president will say. And he, they say, is silent, constantly is working, and is eager to appease those in the party that it is not time yet.
What Serzh Sargsyan is waiting for and what he will say is interesting to some circles, but is the public waiting for his word? It is difficult to say because intolerance towards the RPA and, its leader, in particular, is still high.
Having a great deal of information about what is happening and what is to come, to our knowledge, he is not very talkative, even among his teammates, and he does not speak about his plans, does not share his thoughts with his closest ones, but gives hope that sooner or later this will be over.
As for how the end will mature, and most importantly, who will be the new "masters", Serzh Sargsyan, who keeps secrets even from himself, naturally, does not say.