«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ Ազգային ժողովը ներկայացրել է 2020 թվականի առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման մասին ամփոփ տեղեկատվություն: Նկատենք, որ հաշվետվության մեջ արձանագրվում է, որ ամբողջ աշխարհը շարունակում է կրել համավարակի արագ տարածման բացասական հետևանքները: Այս պայմաններում հատկանշական է, որ զգալի անկում է կանխատեսվում ՀՀ գործընկեր երկրների տնտեսությունների համար, որի էական բացասական ազդեցությունը ՀՀ տնտեսության վրա անխուսափելի է։
Այսպիսով, ի՞նչ աշխատանքներ են կատարվել պետական բյուջեով. 2020 թվականի առաջին կիսամյակում ՀՀ պետական բյուջեի միջոցների հաշվին նախատեսվել էր 179 ծրագրերի իրականացում 46 պետական մարմինների պատասխանատվության ներքո: Փաստացի միջոցներ են օգտագործվել նախատեսված ծրագրերից 168-ի շրջանակներում: Ծրագրերի շրջանակներում նախատեսված 877 միջոցառումներից ամբողջությամբ կամ մասնակիորեն կատարվել են 698-ը կամ 79.6%-ը: 2020 թվականի առաջին կիսամյակում ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերը կազմել են 765.6 մլրդ դրամ կամ ծրագրված ցուցանիշի 82.6%-ը: Շեղումը կազմել է 161.2 մլրդ դրամ, որը հիմնականում արձանագրվել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, ՀՀ պաշտպանության, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, ՀՀ էկոնոմիկայի, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի և ՀՀ առողջապահության նախարարությունների պատասխանատվությամբ իրականացվող ծրագրերում»:

YEREVAN. – Zhoghovurd daily of the Republic of Armenia (RA) writes: The RA National Assembly presented summary information on the implementation of the state budget for the first half of 2020.
Note that the report records that the whole world continues to bear the negative consequences of the rapid spread of the [COVID-19] pandemic. In these conditions, it is noteworthy that a significant decline is forecast for the economies of the partner countries of the RA, the significant negative impact of which is inevitable on the economy of the RA.
So, what work has been done with the state budget? In the first half of 2020, 179 programs were planned to be implemented on the account of the RA state budget funds, under the responsibility of 46 state bodies. Funds were actually used within the framework of 168 of the planned programs.
Out of 877 measures envisaged within the framework of the programs, 698, or 79.6%, were fully or partially implemented.
In the first half of 2020, the expenditures of the RA state budget made 765.6 billion drams, or 82.6% of the planned indicator. The deviation amounted to 161.2 billion drams, which was mainly recorded in the programs being implemented under the responsibility of the RA Territorial Administration and Infrastructure, RA Defense, RA Labor and Social Affairs, RA Economy, RA Education, Science, Culture and Sports, and RA Health Ministries.