«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Երեկ երեկոյան ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը տեղեկացրեց, որ Տեր-Պետրոսյանն իր տանը հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը կրկին ակտիվացնում է իր ներքաղաքական շփումները, եւ նշյալ հանդիպումը միակը չի լինելու: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, խոսքը հանդիպումների շարքի մասին է. նախատեսված են նաեւ հանդիպումներ ՀՀ երկրորդ եւ երրորդ նախագահների, ինչպես նաեւ տարբեր քաղաքական ուժերի ղեկավարների հետ:
Թե ինչ հարցեր են քննարկվում ու քննարկվելու պաշտոնական օրակարգից դուրս, դժվար է ասել, սակայն, ըստ ամենայնի, խոսքը թե՛ ռազմագերիների, թե՛ տարածաշրջանային վերադասավորումների եւ թե՛ Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակի մասին է»:

YEREVAN. – Past daily of the Republic of Armenia (RA) writes: Last night, Arman Musinyan, spokesman for the first president of RA Levon Ter-Petrosyan, informed that Ter-Petrosyan had hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin at his home.
According to Past newspaper’s information, Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin is again intensifying his domestic political contacts, and the mentioned meeting will not be the only one. According to our sources, it is about a series of meetings; meetings with the second and third presidents, as well as with the leaders of various political forces of the RA are also planned.
It is hard to say what issues are and will be discussed outside the official agenda, but, apparently, it is about the prisoners of war, regional realignments, and the internal political situation in Armenia.