Թերթը գրում է, ոչ լավատեղյակ աղբյուրներից հայտնի է դարձել, որ կոալիցիոն ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ քննարկվել եւ որոշվել է ապագա ԱԺ քարտեզը՝ ըստ ուժերի հարաբերակցության, որոշվել է, որ ՀՀԿ-ն պետք է ունենա 67 մանդատ:
«Սա համամասնականի եւ մեծամասնականի համագումարում: ԲՀԿ-ին Սերժ Սարգսյանը պատրաստվում է տալ 30 մանդատ, ՕԵԿ-ին՝ 6: Ընդդիմությանը Սերժ Սարգսյանը պատրաստվում է զիջել 28 մանդատ: Սա, կրկնում ենք, Սերժ Սարգսյանի թիմում գծված եւ նրա համար ցանկալի քարտեզն է: Իշխանության ներսում էլ, սակայն, հասկանում են, որ այդպիսի բաժանումը ոչ իրատեսական է, եւ ապագա խորհրդարանը նույնիսկ լայնամասշտաբ կեղծիքներով նման տեսք ունենալ չի կարող:
Խորհրդարանի այսօրինակ քարտեզագրումը, ըստ այդմ, ընդամենը սեւ սրտի մխիթարանք է Սերժ Սարգսյանի թիմի համար»:

YEREVAN. – It became apparent from well-informed sources that the representatives of Armenia’s ruling coalition parties have discussed and decided on the future “map” of the National Assembly. In line with the ratio of the forces, the Republican Party of Armenia (RPA) will have 67 seats, Haykakan Zhamanak daily writes.
“This is the total sum of the proportional and the majority [election list]. [President and RPA Chairman] Serzh Sargsyan is prepared to give 30 seats to [the Prosperous Armenia Party] PAP, and 6 to [the Rule of Law Party] RLP. Serzh Sargsyan is prepared to cede 28 seats to the opposition. This is the map drawn in Serzh Sargsyan’s team, and the one that is desirable for him. But they understand inside the halls of power that such division is unrealistic, and the future parliament cannot have such look, even with large-scale fraud,” Haykakan Zhamanak writes.