Թերթը գրում է, ոչ լավատեղյակ աղբյուրներից հայտնի է դարձել, որ կոալիցիոն ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ քննարկվել եւ որոշվել է ապագա ԱԺ քարտեզը՝ ըստ ուժերի հարաբերակցության, որոշվել է, որ ՀՀԿ-ն պետք է ունենա 67 մանդատ:
«Սա համամասնականի եւ մեծամասնականի համագումարում: ԲՀԿ-ին Սերժ Սարգսյանը պատրաստվում է տալ 30 մանդատ, ՕԵԿ-ին՝ 6: Ընդդիմությանը Սերժ Սարգսյանը պատրաստվում է զիջել 28 մանդատ: Սա, կրկնում ենք, Սերժ Սարգսյանի թիմում գծված եւ նրա համար ցանկալի քարտեզն է: Իշխանության ներսում էլ, սակայն, հասկանում են, որ այդպիսի բաժանումը ոչ իրատեսական է, եւ ապագա խորհրդարանը նույնիսկ լայնամասշտաբ կեղծիքներով նման տեսք ունենալ չի կարող:
Խորհրդարանի այսօրինակ քարտեզագրումը, ըստ այդմ, ընդամենը սեւ սրտի մխիթարանք է Սերժ Սարգսյանի թիմի համար»:

С участием представителей партий правящей коалиции обсуждена и определена карта будущего Национального Собрания в соответствии с соотношением политических сил. Принято решение, что правящей Республиканской партии Армении достанется 67 мандатов. Об этом, ссылаясь на хорошо информированные источники, сообщает газета «Айкакан жаманак».
«Это общее количество мандатов по пропорциональной и мажоритарной системам. Партии «Процветающая Армения» Серж Саргсян намерен дать 30 мандатов, «Оринац еркир» - 6. Оппозиции Серж Саргсян намерен уступить 28 мандатов. Это повторяем, начерченная командой Сержа Саргсяна и желанная для нее карта. Однако внутри властной вертикали понимают, что подобное распределение является нереалистичным, и будущий парламент даже ценой широкомасштабных фальсификаций не может иметь такой вид», - утверждает оппозиционное издание.