Մայիսի 6-ին կայացած ԱԺ ընտրությունների օրը լրագրողների հանդեպ բռնությունների եւ խոսքի ազատության սահմանափակման 5 դեպք է արձանագրվել: Այդ մասին գրում է «168 ժամ» թերթը:
«Դրանցից մեկը ստացվել է Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի թեժ գծի միջոցով: «Հետքից» ահազանգել էին, որ իրենց թղթակցին թույլ չեն տալիս մուտք գործել  թիվ 6/01 ընտրատարածք` ներկա գտնվելու ձայների հաշվման գործընթացին: Սակայն քիչ անց խնդիրը շտկվել է, քանի որ, ըստ օրենքի փոփոխված դրույթի, լրագրողները ձայների հաշվարկին հետեւելու իրավունք ունեն:
Ընտրության նախօրեին միջադեպ է գրանցվել Գյումրիում: «Գալա» հեռուստաընկերության նկարահանող խմբին թույլ չեն տվել ընտրատարածք մտնել եւ մերժել են տեղեկատվություն տալ: Իսկ մայիսի 6-ին, կրկին Գյումրիում բռնություն է գործադրվել «Կենտրոն» հեռուստաընկերության օպերատորի նկատմամբ:
Նույն օրը ջարդել են «Առավոտի» թղթակցի հեռախոսը: Սակայն քրեական գործ հարուցվել է միայն «Ազատություն» ռադիոկայանի թղթակից Էլինա Չիլինգարյանի նկատմամբ կատարված բռնության առիթով», - գրում  է «168 ժամը»:

В день парламентских выборов в Армении 6 мая зарегистрировано 5 случаев насилия в отношении журналистов и ограничения свободы слова. Об этом пишет газета «168 жам».
«Один сигнал получен на горячую линию Комитета по защите свободы слова. Из «Этка» сообщили, что их корреспонденту не разрешают войти на избирательный участок 6/01 и присутствовать при подсчете голосов. Однако немного позже вопрос был урегулирован, поскольку, по закону, журналисты имеют право присутствовать при подсчете бюллетеней.
Накануне выборов был зарегистрирован инцидент в Гюмри. Съемочной  группе телекомпании «Гала» не разрешили войти на избирательный участок. А 6 мая вновь в Гюмри, зафиксирован случай насилия в отношении оператора телекомпании «Кентрон».
В тот же день сломали телефон корреспондента газеты «Аравот». Однако уголовное дело возбуждено лишь по факту насилия в отношении корреспондента радиостанции «Свобода», - пишет «168 жам».